Kluby podzieliły się 225 mln złotych. Ile dostała Wisła i Cracovia?

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

225 milionów złotych do podziału miały kluby ekstraklasy za miniony sezon. Najwięcej otrzymała Mistrz Polski, czyli Legia Warszawa, bo ponad 31 mln złotych. Wśród krakowskich zespołów nieco więcej niż Wisła dostała Cracovia. A to jeszcze nie koniec.

Drugi w tabeli Lech Poznań może liczyć na blisko 26,5 mln złotych, a trzeci Piast Gliwice blisko 21 mln złotych. Jak informuje Ekstraklasa SA to o 5,66 mln złotych więcej niż otrzymał zeszłoroczny Mistrz Polski.

Wisła Kraków, która zajęła 13 miejsce, „wzbogaciła” się o 10,75 mln złotych. Cracovia (siódma w tabeli) do tej pory zebrała 12,3 mln złotych, ale ta kwota może jeszcze wzrosnąć o 3,15 mln zł w przypadku zdobycia Pucharu Polski. To rozstrzygnie się już 24 lipca.

– Rekordowe środki, które wypłacamy obecnie klubom, to swego rodzaju nagroda za ogromny wysiłek włożony we wznowienie i dokończenie rozgrywek po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa – mówi Marcin Animucki, prezes zarządu Ekstraklasy SA.

Animucki dodaje, że wszyscy mają za sobą ciężki okres z powodu zawieszenia rozgrywek. Prezes Ekstraklasy powiedział, że możliwość realizacji kontraktów z partnerami stała pod znakiem zapytania.

Jednak ogromny wkład pracy po stronie Ekstraklasy i wszystkich klubów, które bardzo mocno się zaangażowały i wytypowały do prac sztabu kryzysowego wysokiej klasy ekspertów, a także bliska współpraca z PZPN i rządem sprawiły, że mogliśmy przygotować przemyślany i efektywny plan powrotu do rozgrywek – stwierdza Marcin Animucki.A tak sezon podsumował Jarosław Królewski, jeden z właścicieli Wisły Kraków SA.
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne