"Kobra" ukąsił Niecieczę. Wisła opuściła ostatnie miejsce!

Zdenek Ondraszek strzelił pierwsze gole w tym sezonie fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Biała Gwiazda pokonała 2:0 Bruk-Bet Termalikę Nieciecza i w końcu odbiła się od dna. Bohaterem gospodarzy był Zdenek Ondraszek.

Wydarzenie: Od piątej kolejki Wisła była czerwoną latarnią ekstraklasy. Wiślacy w końcu opuścili ostatnie miejsce. Po zwycięstwie z rewelacją tego sezonu mają 14 punktów. Po poniedziałkowym spotkaniu Ruch-Korona okaże się, którą lokatę wiślacy będą zajmować po 13. kolejce.

Bohater: Od ostatniego spotkania sezonu 2015/2016 na gola dla Wisły czekał Zdenek Ondraszek. Napastnik w końcu trafił w 25. minucie meczu. Idealnie na jego głowę zacentrował Patryk Małecki, a 28-latkowi nie wypadło tej szansy zmarnować. Do przerwy Czech powinien mieć jednak na koncie dwa trafienia, ale jego strzał z kilku metrów obronił Krzysztof Pilarz.

Po przerwie karnego (zdaniem wielu wątpliwego) wywalczył Małecki. Kibice niby się cieszyli, ale panowała niepewność, bo ostatnią "jedenastkę"Wisła (a dokładnie Denis Popović w meczu z Legią) nie strzeliła. Do piłki podszedł Ondraszek i nie zawiódł.

Rozczarowanie: Pewnie można byłoby się do czegoś przyczepić, ale nie zamierzamy dziś tego robić. To przecież już piąty mecz z rzędu Wisły bez porażki.

Warto zwrócić uwagę: Dariusz Wdowczyk – zgodnie z przewidywaniami - nie zmienił wyjściowego składu. Choć Paweł Brożek w tygodniu trenował na sto procent, to trener posłał do boju bohatera z Poznania dopiero na drugą połowę

- Aż sześciu zawodników Wisły – Richard Guzmics, Boban Jović, Patryk Małecki, Krzysztof Mączyński, Adam Mójta i Denis Popović miało na koncie po trzy żółte kartki. Przeciwko Bruk-Betowi napomniany został Krzysztof Mączyński i on nie zagra z Zagłębiem Lubin. Kolejne spotkanie Wisła rozegra jednak już we wtorek. W Poznaniu zmierzy się z Lechem w pierwszym meczu 1/4 Pucharu Polski.

- Jubileuszowy mecz rozgrywał Arkadiusz Głowacki. Kapitan Białej Gwiazdy wystąpił w piątek w ekstraklasie po raz 400., z czego 325. dla Wisły.

- Ostatnie pół godziny drużyna z Niecieczy grała na trzech napastników. Czesław Michniewicz wspomógł Vladislavsa Gutkovskisa Dawidem Nowakiem i Wojciechem Kędziorą.

Wisła Kraków - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:0 (1:0)

Bramki: Ondraszek (25., 69.).

Wisła: Załuska – Jović, Głowacki, Guzmics, Sadlok – Boguski, Popović, Mączyński, Małecki (90. Brlek) – Ondraszek, Zachara (46. Brożek).

Bruk-Bet Termalica: Pilarz – Fryc, Putwicew, Osyra, Guilherme - Babiarz (61. Nowak), Jovanović (61. Kędziora) – Gergel (78. Smuczyński), Kupczak, Pleva – Gutkovskis.

Żółte kartki: Mączyński, Sadlok, Ondraszek – Osyra.