Kolejne miliony na boiska przyszkolne

Boiska przyszkolne po rewitalizacji fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W 2018 roku uczniowie kolejnych krakowskich szkół będą się cieszyć z nowych nawierzchni przy szkołach, na których ćwiczą podczas lekcji wychowania fizycznego lub w trakcie dodatkowych zajęć. W budżecie miasta na te inwestycje, nadzorowane przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, znalazło się pięć milionów złotych.

ZIS już od 2014 roku zmienia boiska przy szkołach. Niewiele brakuje, by można było ogłosić, że w ramach programu rewitalizacji zniknęło 100 betonowych i brzydkich placów do gry. Zastępują je nowe, poliuretanowe nawierzchnie. Jest kolorowo i przede wszystkim bezpiecznie.

W latach 2014–2016 udało się zrewitalizować 73 place, w tym 71 boisk i dwie bieżnie. Radni przeznaczyli na ten cel prawie 19 milionów złotych. W minionym roku za 1,9 miliona złotych przeprowadzono inwestycje przy SP nr 58 (dwa boiska, bieżnia, skocznia w dal), SP nr 103 (boisko wielofunkcyjne), Zespole Szkół Poligraficzno-Medialnych (boisko wielofunkcyjne), SP nr 11 (boisko wielofunkcyjne) i XI LO (boisko wielofunkcyjne).

Paweł Popławski, Kierownik Działu Przygotowania i Realizacji Inwestycji w Zarządzie Infrastruktury Sportowej w Krakowie informuje, że w tym roku miejska jednostka wyda na rewitalizację pięć milionów złotych. – Prace przeprowadzimy m.in. przy SP nr 5, SP nr 27, SP nr 86, SP nr 101, SP nr 111, SP nr 162, ZSOS nr 2, ZSP nr 9, ZSO nr 5 i ZSS nr 9 – mówi Popławski.

Poza programem rewitalizacji boisk, za około 10 milionów złotych w 2017 roku wybudowano lub rozpoczęto budować również:

1. Boisko ze sztuczną trawą dla KS Kolejarz Prokocim

2. Zespół boisk przy SP nr 138

3. Boiska przy ZSE nr 1

4. Boiska w Parku Krowoderskim

5. Boisko ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Ptaszyckiego

6. Boiska przy ZSO nr 53

7. Boiska przy SP nr 117

8. Boiska przy ZSO nr 15

9. Boiska przy ZZS nr 4

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne