Kolejne szczęśliwe losowanie Pasów

fot. Sebastian Dudek/LoveKraków.pl

Cracovia uniknęła czterech drużyn z ekstraklasy w losowaniu ćwierćfinału Pucharu Polski. O wejście do półfinału zagra w marcu z GKS-em Tychy, ósmą obecnie drużyną I ligi.

Szanse na majowy występ w finale na Stadionie Narodowym w Warszawie wciąż ma osiem zespołów – pięć z ekstraklasy i trzy z I ligi. W piątkowym losowaniu Pasom sprzyjało szczęście. Uniknęli mistrza (Piast Gliwice) i wicemistrza Polski (Legia Warszawa), obrońcy tytułu (Lechia Gdańsk) i Lecha Poznań. Trafili na GKS-Tychy, czyli przeciwnika, do którego mają najkrótszą drogę.Spotkanie odbędzie się na Śląsku, ponieważ w PP nie ma rewanżów. Gdy trafiają na siebie drużyny z dwóch różnych poziomów, gospodarzem jest ta z niższej ligi. Mecz zostanie rozegrany w dniach 10-12 lub 17-19 marca.

Tyszanie w drodze do 1/4 finały wyeliminowali już GKS- Bełchatów, Radomiak Radom i w poprzedniej rundzie ekstraklasowy ŁKS. Z kolei wyższość Cracovii musieli uznawać zawodnicy Jagiellonii Białystok, Bytovii i Rakowa Częstochowa.

Cracovia mierzyła się z GKS-em w ramach PP całkiem niedawno. W sierpniu 2017 roku pokonała tyszan na ich boisku w konkursie rzutów karnych i awansowała do 1/8 finału.

Zdobywcę Pucharu Polski poznamy 2 lub 3 maja. Pasy nigdy nie wystąpiły w finale rozgrywek, podobnie jak ich kolejny przeciwnik.

Pary 1/4 finału Pucharu Polski 2019/2020:

Miedź Legnica - Legia Warszawa
GKS Tychy - Cracovia
Stal Mielec - Lech Poznań
Lechia Gdańsk - Piast Gliwice

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne