Kolejne transfery Wieczystej. Umowy podpisali piłkarze z ekstraklasy

fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

Wieczysta Kraków zbroi się przed pierwszym w historii sezonem w II lidze. W poniedziałek ogłosiła zakontraktowanie ofensywnych piłkarzy, w tym napastnika z Krakowa.

Gole dla zespołu Sławomira Peszki mają strzelać Lisandro Semedo i Michał Feliks. 28-letni Kabowerdeńczyk, posługujący się także portugalskim obywatelstwem, dwa ostatnie sezony spędził w Radomiaku Radom. Wychowanek Sportingu Lizbona w poprzednich rozgrywkach zaliczył 31 spotkań w ekstraklasie, zdobył cztery bramki, a przy dwóch asystował. Wcześniej reprezentował kluby z Portugalii, Anglii, Cypru, Grecji i Holandii. W Wieczystej będzie występował z numerem 77.

Wraca do rodzinnego miasta

Krakowscy kibice dobrze znają 25-letniego napastnika Michała Feliksa. W CV ma zespoły juniorskie Cracovii, AP 21 Kraków, FC Nantes i Wisłę. Następnie w seniorskich rozgrywkach reprezentował Garbarnię, Radomiaka i Ruch Chorzów. Wieczysta wykupiła go z Niebieskich, dla beniaminka, który spadł z ekstraklasy, rozegrał 23 spotkania, strzelił pięć goli i miał asystę. Po powrocie do rodzinnego miasta będzie występował z numerem 99.

Duże zmiany w Wieczystej Kraków

Semedo i Feliks podpisali dwuletnie umowy, z opcją przedłużenia o rok. Wcześniej Wieczysta ogłosiła pozyskanie bramkarza Oskara Mielcarza, obrońcę Daniela Mikołajewskiego i pomocnika Daniego Sandovala. Krakowianie pożegnali aż 20 zawodników, więc to nie koniec transferów przed występami na trzecim poziomie rozgrywkowym, ale w najbliższych dniach raczej nie poznamy kolejnych nazwisk.

W okresie przygotowawczym podopieczni Peszki pojadą na obóz do Arłamowa na Podkarpaciu.