Kolejne wzmocnienie Cracovii przed play-off

Tomas Sykora fot. cracovia.pl

Mistrzowie Polski pozyskali kolejnego obcokrajowca przed zbliżającymi się najważniejszymi meczami sezonu. Kontrakt podpisał słowacki lewoskrzydłowy Tomas Sykora.

To już trzeci zawodnik, który dołączył w ostatnim czasie do drużyny Rudolfa Rohaczka. Po zakontraktowaniu dwóch weteranów – 40-letniego Czecha Lukasa Ziba i 39-letniego Kanadyjczyka z polskimi korzeniami Andrewa McPhersona, Comarch Cracovię wzmocnił były reprezentant Słowacji (siedem spotkań), urodzony w 1990 roku Tomas Sykora.

Lewoskrzydłowy mierzy aż 190 centymetrów i waży 87 kilogramów. – Warunki fizyczne to jego olbrzymi atut. Na pewno nam się przyda – mówi Peter Novajovsky, rodak Sykory reprezentujący Cracovię.

W tym sezonie nowy nabytek Cracovii reprezentował słowackie Żylinę i Duklę Trenczyn, w których zdobył dziewięć punktów. Wcześniej występował również w Czechach. Lewoskrzydłowy został już zgłoszony do gry i będzie mógł zadebiutować w piątkowym meczu na szczycie Polskiej Hokej Ligi z GKS-em Tychy. Mecz Cracovii ze śląskim zespołem rozpocznie się o godzinie 20.15

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne