Kolejne zwycięstwo Juvenii

fot. Juvenia

Po wyrównanym spotkaniu Juvenia Kraków pokonała w weekend w trzeciej kolejce ekstraligi Orkan Sochaczew 26:24 (11:17). Walka o zwycięstwo trwała do ostatnich sekund, a szalę zwycięstwa na stronę przyjezdnych przechylił dwie minuty przed końcem Artur Bryl, wykorzystując rzut karny.

Smoki pojechały na mecz do Sochaczewa wzmocnione czterema nowymi zawodnikami z RPA. Co więcej w pierwszych dwóch spotkaniach sezonu, krakowianie prezentowali bardzo efektowny i ofensywny styl gry, a to zwiastowało wyrównane starcie z mającą medalowe ambicje ekipą Orkana.

– Gospodarze postawili nam bardzo trudne warunki. Fakt, że przyjechaliśmy do nich z nowymi zawodnikami chyba dodatkowo na nich podziałał, bo naprawdę twardo bronili, wymuszając wiele naszych błędów. Spotkanie było bardzo zacięte i cieszę się, że po ostatnim gwizdku to my cieszyliśmy się ze zwycięstwa. Teraz możemy już grać tylko lepiej – powiedział trener Konrad Jarosz.

Teraz Juvenię czekają dwa tygodnie przerwy. W sobotę 28 września, ponownie na wyjeździe, zmierzą się z zespołem Arki Gdynia.

Orkan Sochaczew - Juvenia Kraków 24:26 (17:11)

Orkan: Michał Kępa 12, Jakub Budnik 5, Tomasz Gasik 5.Juvenia: Artur Bryl 11, Michał Jurczyński 5, Jesus Canizales 5, Bartłomiej Janeczko 5

 


comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne