Kolejny Hiszpan w sztabie szkoleniowym Wisły

fot. Arkadiusz Szuba/LoveKraków.pl

Na wiosnę drużynę poprowadzi hiszpański trener Francisco „Kiko” Ramirez. Do sztabu dołączy jego rodak, Jordi Jodar, który będzie odpowiedzialny za przygotowanie fizycznie piłkarzy Białej Gwiazdy.

Jodar zastąpi Wojciecha Żuchowicza, który został przesunięty do drużyny występującej w Centralnej Lidze Juniorów. Hiszpan pracował ostatnio w Hong Kongu, w klubie Kitchee SC.

Dotychczasowi opiekunowie Wisły, czyli Kazimierz Kmiecik i Radosław Sobolewski zostają w sztabie. „Sobol” będzie zastępcą Ramireza i drugim trenerem, a Kmiecik jednym z dwóch asystentów. Pierwszy to Portugalczyk Goncalo Feio, ostatnio pracujący w Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków. Będzie on pomagał w kontaktach pierwszego trenera z resztą drużyny. Ramirez nie mówi bowiem w języku angielskim.

Nowemu szkoleniowcowi wciąż pomagać będą trener bramkarzy Artur Łaciak, lekarz Jacek Jurka, trener kontroli motorycznej Daniel Michalczyk, masażysta Zbigniew Woźniak, fizjoterapeuta Marcin Bisztyga, kierownik drużyny Jarosław Krzoska, analityk Mariusz Kondak i odpowiedzialny za sprzęt Paweł Blitek.

Oficjalna prezentacja Francisco Ramireza odbędzie się w czwartek o godzinie 10.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne