Kolejny piłkarz Wisły trafi na stół operacyjny

fot. Maciej Kozina

Kontuzja zapalenia spojenia łonowego Frana Veleza jest tak poważna, że sama rehabilitacja nie wystarczy. 26-letni Hiszpan w sobotę przejdzie w ojczyźnie operację uszkodzonej kości łonowej.

Przeciągające się leczenie

Już od ponad dwóch miesięcy kibice zastanawiają się, kiedy do gry wróci pozyskany latem zawodnik. Velez ostatni raz pojawił się na boisku 26 sierpnia, a w regularnych raportach zdrowotnych klub cały czas informował, że uraz „nie pozwala na podjęcie treningów”. Defensywny pomocnik, który może grać także jako stoper, wyjechał do Hiszpanii, gdzie - tu cytujemy trenera Kiko Ramireza przed meczem Wisła-Sandecja - przechodzi rehabilitację w klinice, która specjalizuje się w tego typu urazach.

Okazało się jednak, że rehabilitacja nie wystarczy i konieczna będzie interwencja chirurga. Operacja zaplanowana jest w Hiszpanii na najbliższą sobotę. Wisła zapewnia, że przeprowadzą ją najlepsi specjaliści w tej dziedzinie. Wszystko wskazuje na to, że poważny uraz, który jest spowodowany brakiem równowagi i odpowiedniej konstrukcji mięśniowej, sprawi, że zawodnik będzie mógł wrócić na boisko dopiero w rundzie wiosennej.

Velez jest już trzecim zawodnikiem Białej Gwiazdy, który pójdzie pod nóż w ostatnich kilku tygodniach. 6 października artroskopię kolana przeszedł Patryk Małecki, a 31 października operację kolana miał Ivan Gonzalez.

Powrót Małeckiego

Polski skrzydłowy doszedł już do siebie i normalnie trenuje. W ostatnim meczu z Sandecją znalazł się w kadrze meczowej, ale nie wszedł na boisko. – Nie jest jeszcze gotowy na 90 minut – tłumaczył przed spotkaniem szkoleniowiec krakowian.

Obrońca jest rehabilitowany, ale w ostatnich sześciu meczach zaplanowanych na ten rok niemal na pewno nie będzie do dyspozycji trenera. Treningów nie wznowił jeszcze Pol Llonch, który naderwał mięsień, ale sztab Wisły spodziewa się, że jeszcze w listopadzie będzie gotowy do gry.

Na boisko nie może wyjść także Paweł Brożek, który kontuzją okupił występ przeciwko Legii Warszawa. Pod koniec przerwy reprezentacyjnej napastnik ma być wprowadzany w indywidualny trening.

Dwa urazy po Sandecji

Powoli do siebie dochodzi Vullnet Basha, który z Sandecją nie zagrał, choć trener wystawił go w pierwszym składzie. Grypa żołądkowa i wymioty podczas rozgrzewki nie pozwoliły mu rywalizować z beniaminkiem. Z drobnymi urazami ostatni mecz zakończyli Jesus Imaz i Zoran Arsenić, którzy mają skręcone stawy skokowe. Nie ma jednak zagrożenia, by nie zagrali z Pogonią Szczecin (17 listopada przy Reymonta).

W przerwie na mecze reprezentacji Polski Wisła rozegra sparing ze Śląskiem Wrocław. Mecz odbędzie się w sobotę, 11 listopada w Sosnowcu. Początek o godzinie 12.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne