Kolejny rok z wielką siatkówką. W hali i na piasku

XV Memoriał Wagnera fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Od końca maja do końca sierpnia w Krakowie odbędą się trzy duże siatkarskie imprezy: cztery spotkania Siatkarskiej Ligi Narodów, 16. Memoriał Huberta Jerzego Wagnera i turniej finałowy mistrzostw Polski w siatkówce plażowej.

Maj z Siatkarską Ligą Narodów

Pierwsze siatkarskie gwiazdy zobaczymy pod Wawelem 26 i 27 maja. W Tauron Arenie Kraków, w pierwszej edycji Siatkarskiej Ligi Narodów odbędą się cztery mecze grupowe. W grupie trzeciej rywalizować będą Polacy z nowym trenerem Vitalem Heynenem  oraz reprezentacje Rosji, Korei Południowej i Kanady.

Siatkarska Liga Narodów to nowe rozgrywki w siatkówce, które zastąpią Ligę Światową mężczyzn i World Grand Prix kobiet. Turniej finałowy mężczyzn z udziałem sześciu drużyn odbędzie się od 4 do 8 lipca we francuskim Lille.

„Zarówno w lidze mężczyzn, jak i kobiet 12 zespołów stałych i cztery pretendujące będą walczyły ze sobą, aby zostać mistrzem Siatkarskiej Ligi Narodów. Mecze będą rozgrywane w formacie każdy z każdym. W sumie w czasie sezonu tych rozgrywek rozegranych zostanie 130 spotkań, a każdy zespół zagra minimum 15 meczów. Każdy kraj stały będzie gościł przynajmniej jedną grupę, przybliżając akcję fanom na całym świecie” – informowała w październiku Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB).

Końcówka wakacji z memoriałem i mistrzostwami na piasku

Polacy i Rosjanie wrócą do Polski dwa miesiące później na 16. Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, który odbędzie się od 24 do 26 sierpnia. Wystąpią w nim także Kanada i Francja, a więc skład będzie taki sam jak przed rokiem, gdy w Krakowie tryumfowali biało-czerwoni.

Memoriał Wagnera odbędzie się w Tauron Arenie po raz czwarty w historii i trzeci z rzędu. – O ponowne rozegranie turnieju w tym mieście prosili nas kibice, którzy znakomicie się bawili podczas 12., 14. I 15. edycji – mówi Jerzy Mróz, prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera.

Mróz zachwala współpracę z urzędem miasta i Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Nie jest jednak tajemnicą, że w tym roku bardzo długo trwały negocjacje między przedstawicielami miasta i fundacji. Miejsce XV memoriału poznaliśmy pod koniec grudnia 2016 roku, a oficjalna informacja o gospodarzu najbliższej edycji pojawiła się dopiero pod koniec lutego. Głównym powodem dłuższych negocjacji były oczywiście finanse.

XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera będzie generalnym sprawdzianem Polaków przed mistrzostwami świata, które w tym roku we wrześniu organizują Włosi i Bułgarzy.

Również pod koniec wakacji w Krakowie odbędzie się turniej finałowy mistrzostw w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn. Ostatni raz ta impreza gościła u nas w 2015 roku. Spotkania odbywały się na obiektach Klubu Sportowego Wanda.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne