Kolejny transfer Cracovii. „Ma potencjał do gry na wysokim poziomie”

Michał Helik to drugie wzmocnienie Cracovii fot. Cracovia.pl

Michał Helik został drugim zawodnikiem, który przed nowym sezonem zasilił kadrę Cracovii. Pasy pozyskały środkowego obrońcę z Ruchu Chorzów na zasadzie wolnego transferu.

Nowy nabytek Cracovii jest zawodnikiem, którego dobrze zna trener Jacek Zieliński. Wychowanek chorzowskiego Ruchu zadebiutował w ekstraklasie w sezonie 2013/2014 właśnie pod wodzą obecnego trenera Pasów. – Michał to dobry zawodnik, który przy mnie debiutował w Ruchu. Poczynił dużo postępów od tego czasu. Przez pewien czas przyhamowała go kontuzja, ma jednak potencjał, by grać na wysokim poziomie. Cieszę się, że dołączył do naszego zespołu – mówił klubowym mediom opiekun krakowskiego klubu.

Helik to zawodnik urodzony 9 września 1995 roku. Do tej pory związany był wyłącznie z Ruchem. Gra na pozycji środkowego obrońcy. – Chcę osiągać w Cracovii jak najlepsze wyniki sportowe. Liczę na to, że będę mógł pokazywać na boisku swoje umiejętności – mówił zawodnik tuż po podpisaniu kontraktu.

Od czerwca 2015 roku do października 2016 młody obrońca leczył kontuzję kolana. W minionym sezonie wystąpił w 20 spotkaniach.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne