Kolna znów w centrum uwagi. Najlepsi młodzi zawodnicy powalczą o medale ME

Zawody na torze Kolna fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków..pl
Od czwartku do niedzieli na torze Kolna odbędą się Mistrzostwa Europy Juniorów i Młodzieżowców w slalomie kajakowym. Polacy liczą na medale Aleksandry Stach, Klaudii Zwolińskiej, Tadeusza Kuchny i Szymona Nowobilskiego.
Na torze Kolna zobaczymy między innymi Klaudię Zwolińską, czwartą zawodniczkę w C1 podczas wrześniowych mistrzostw Europy w Pradze. Miejsce tuż za podium przyszło niespodziewanie, bowiem przygodę z nową konkurencją zaczęła dopiero dwa lata temu. Rok temu Zwolińska na krakowskim torze zdobyła srebrny medal mistrzostw świata do lat 23 w K1.

Co najmniej powtórzyć sukces sprzed roku będzie chciał Szymon Nowobilski. W mistrzostwach juniorów 2019 niespodziewanie został wicemistrzem świata. Do finału awansował z dziewiątym czasem, a potem popłynął jeszcze lepiej i stanął na podium.

Mistrzostwa Europy Juniorów i Młodzieżowców w Slalomie Kajakowym będą najważniejszą imprezą na torze Kolna w 2020 roku. Mistrzostwa wracają do Krakowa po pięciu latach. Gospodarzami ostatnich edycji były Słowenia, Niemcy i trzykrotnie Słowacja.

Na torze do kajakarstwa górskiego od soboty odbywają się już treningi ekip, które wystartują w Krakowie. Główne zawody zaplanowane są od 1 do 4 października, a weźmie w nich udział ponad 200 zawodniczek i zawodników z 23 krajów. Harmonogram wydarzenia dostępny jest w tym miejscu.