Kolorowy korowód ruszy z Małego Rynku

Archiwum, Krakowski Bieg Sylwestrowy fot. LoveKraków.pl

Znów będzie kolorowo i radośnie. 2,5 tysiąca osób może 31 grudnia pożegnać rok na sportowo, ubierając przy tym w wymyślne stroje. To będzie już 15. Krakowski Bieg Sylwestrowy.

Na uczestników czekają dwa dystanse, na które już rozpoczęły się zapisy. Mniej zaprawieni biegacze mogą wybrać „Smoczą piątkę”, a czujący się na siłach – „Radosną dziesiątkę”. Start i meta zostaną zlokalizowane na Małym Rynku.

„Zachęcamy do przebrania się w fantazyjne stroje, najlepiej nawiązujące do historii i tradycji Krakowa. Autorom najbardziej pomysłowych kreacji specjalnie powołane jury przyzna nagrody finansowe i rzeczowe w kategoriach: najlepiej przebrany zespół (liczący minimum trzy osoby), najlepiej przebrana para (osoby te muszą wspólnie pokonać całą trasę biegu i wbiec na metę trzymając się za ręce), najlepsze przebranie indywidualne oraz najlepiej przebrane dziecko/nastolatek poniżej 18. roku życia” – informuje Zarząd Infrastruktury Sportowej.

Dla małych serc

Beneficjentami imprezy po raz trzeci z rzędu będą podopieczni Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis. Dwa lata temu i przed rokiem konto fundacji zasilało ponad 20 tysięcy złotych.

Profesor Janusz Skalski, prezes fundacji oraz kierownik Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej Instytutu Pediatrii CM UJ, a także Oddziału Kardiochirurgii i Intensywnej Opieki Kardiochirurgicznej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie podkreśla, że Polacy wciąż uczą się, jak ważna jest pomoc charytatywna.

– Polska publiczna służba zdrowia cały czas jest niedofinansowana. Fundusze przeznaczamy na tak potrzebny sprzęt medyczny – mówi profesor.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne