Kompleks sportowy dla przyszłych mundurowych [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

XXV Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego (ul. Telimeny 9, dzielnica Bieżanów-Prokocim) szkoli przyszłych żołnierzy, policjantów i strażaków. Sprawność fizyczną mogą rozwijać dzięki nowoczesnej bazie sportowej.

Inwestycja była podzielona na dwa etapy. Jesienią ubiegłego roku zostało otwarte po rewitalizacji boisko wielofunkcyjne (wymiary 44x24 m) o nawierzchni poliuretanowej z piłkochwytami i inną niezbędną infrastrukturą. 

20 października szkoła mogła się pochwalić kolejnymi nowymi obiektami wybudowanymi ze środków budżetu miasta pod nadzorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. 

W 2019 roku powstały tam boiska do koszykówki (32x19 m) i siatkówki (21x12 m) o nawierzchni poliuretanowej, 70-metrowa, trzytorowa bieżnia i skocznia do skoku w dal, rzutnia do pchnięcia kulą oraz tor przeszkód z urządzeniami do testów sprawnościowych i plac apelowy. Cały kompleks jest objęty monitoringiem.

Całość inwestycji kosztowała niespełna 1,6 mln zł.

Efekty programu rewitalizacji boisk

Kompleks przy Telimeny mógł powstać dzięki miejskiemu programowi rewitalizacji boisk przyszkolnych, który realizuje ZIS. Tegoroczna edycja jest już szóstą.

– W tym czasie powstało 168 boisk za 45,5 mln zł. To pokazuje, że jest wielka potrzeba. Liczymy, że w budżecie na przyszły rok radni znajdą kolejne środki na ten cel – podkreśla Krzysztof Dębowski, zastępca dyrektora ds. inwestycji w ZIS.

W tym roku zrealizowano 19 boisk za 6,6 mln zł. Paweł Popławski, kierownik Działu Przygotowania i Realizacji Inwestycji w tej jednostce, zwraca uwagę, że razem z boiskami powstają inne, ważne elementy.

– Budujemy siłownie na świeżym powietrzu, place zabaw, bieżnie. Dbamy o małą architekturę, taką jak ławki i kosze na śmieci. Dzięki temu tworzymy spójne kompleksy – mówi Popławski.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieżanów-Prokocim