Koszykarki godnie uczciły jubileusz trenera

Jose Ignacio Hernandez prowadził Wisłę w 300 meczach

W środę Jose Ignacio Hernandez poprowadził Wisłę Can-Pack Kraków po raz 300. Jego podopieczne wygrały ostatni mecz w tym roku z Pszczółką Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 51:46.

Mistrzyniom Polski udało się więc zrewanżować drużynie z Lublina za porażkę na początku sezonu. Najskuteczniejszą zawodniczką Wisły była Meighan Simmons, która zdobyła 14 punktów. Krakowianki po dwóch kwartach prowadziły jedenastoma punktami, ale w drugiej części meczu gospodynie zaczęły odrabiać straty. Nie udało im się jednak wejść na wyżyny swoich umiejętności i drugi raz w tym roku wygrać z Białą Gwiazdą.

Wisła kończy rok ja pozycji lidera Basket Ligi Kobiet. W trzynastu spotkaniach zanotowała dwanaście zwycięstw. Do tego doszły cztery porażki i dwie wygrane w Eurolidze.

Przed koszykarkami tydzień przerwy. Kolejny mecz zagrają 4 stycznia w Eurolidze z Montpellier.

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - Wisła Can-Pack Kraków 46:51 (7:12, 10:16, 16:14, 13:9)

Pszczółka: Ugoka 15, Boyd 10, Dorogobuzowa 9, Jujka 8, Mistygacz 2, Dobrowolska 2.

Wisła: Simmons 14, Kobryn 11, Morrison 11, Szott-Hejmej 7, Ben Abdelkader 5, Ygueravide 3.