Kraków bierze Klubowe Mistrzostwa Świata

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Zarząd Infrastruktury Sportowej kończy negocjacje w sprawie organizacji w Krakowie drugiego etapu Klubowych Mistrzostw Świata w siatkówce, które odbędą się w Polsce od 11 do 17 grudnia. Oficjalne decyzje jeszcze nie zapadły, ale jest praktycznie przesądzone, że mecze półfinałowe i finał turnieju odbędą się w Tauron Arenie Kraków.

Tegoroczne mistrzostwa odbędą się po raz trzynasty, a Polska będzie czwartym w historii krajem goszczącym rozgrywki. Ostatnie cztery edycje odbyły się w Brazylii. Powrót mistrzostw do Europy wiąże się również z nową formułą. Wystąpi w niej osiem drużyn klubowych podzielonych na dwie grupy: mistrzowie Ameryki Południowej, Europy i Azji, mistrzowie Polski oraz ligowi mistrzowie dwóch najlepszych krajów z rankingu FIVB (na 31 grudnia 2016 r.) oraz dwie ekipy z dzikimi kartami.

Łódź, Katowice i Kraków?

Oznacza to, że w stawce znajdą się dwa zespoły z Polski i w fazie grupowej (11-14 grudnia) na 99 procent zobaczymy drużyny, które awansowały do finału Plus Ligi. Znalazły się w nim ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Skra Bełchatów. Ostateczne rozstrzygnięcia zapadną pod koniec kwietnia. Można się jednak spodziewać, że spotkania grupowe Klubowych Mistrzostw Świata będą rozgrywane w Łodzi, w której okolicach Skra ma wielu kibiców, i na Śląsku, na przykład w katowickim Spodku.

Później dwa najlepsze zespoły z każdej grupy przeniosłyby się do Tauron Areny. W Krakowie rozegrane zostałyby półfinały, finał i meczu Legend Siatkówki, z udziałem byłych gwiazd największego formatu. Impreza ma zakończyć się galą FIVB.

– Zakończenie roku będzie wspaniałą okazją do zaprezentowania tego, co w naszym sporcie najlepsze. Polska ma tradycję organizowania wybitnych wydarzeń siatkarskich i oczekujemy kolejnego świetnego widowiska, z udziałem najlepszych zawodników świata, grających przy dopingu najlepszych kibiców na świecie – mówił w styczniu Ary S. Graca, prezydent FIVB.

Siatkarski rok

W 2017 roku w Tauron Arenie Kraków odbędą się trzy duże siatkarskie imprezy. Od 11 do 13 sierpnia Polska, Rosja, Francja i Kanada wystąpią w Memoriale Wagnera. Na przełomie sierpnia i września rozegrane tu zostaną mecze mistrzostw Europy, w tym te najważniejsze – o medale.

W przeszłości pod Wawelem gościliśmy spotkania Final Four Ligi Mistrzów mężczyzn, Ligę Światową i mistrzostwa świata.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne