Kraków Business Run. Kolejny rekord czasu rejestracji

fot. mat. prasowe

W trzy minuty i 52 sekundy skończyły się miejsca startowe we wrześniowej, siódmej edycji Kraków Business Run. 2 września pod Wawelem wystartuje 1110 pięcioosobowych sztafet, najwięcej spośród dziewięciu polskich miast, w których odbędzie się Poland Business Run.

W ubiegłym roku rejestracja zakończyła się w cztery minuty i 50 sekund, a we wtorek miejsca skończyły się minutę szybciej.

– Nie spodziewaliśmy się, że pobijemy rekord, jaki w Krakowie padł w ubiegłym roku. To dla nas najlepszy dowód na to, jak wielkim zainteresowaniem cieszy się Kraków Business Run – mówi Agnieszka Pleti z Fundacji Poland Business Run.

400 tys. w Krakowie, 1,6 mln w Polsce

Szczegółowe trasy Poland Business Run w poszczególnych miastach zostaną podane do wiadomości najpóźniej na dwa tygodnie przed biegiem. W 2017 roku każdy członek pięcioosobowej drużyny w Krakowie miał do pokonania pętlę o długości około 3,8 kilometra. W tym biegu czas uzyskany na trasie schodzi na dalszy plan. Od wyniku bardziej liczy się cel charytatywny. W 2017 roku w Krakowie udało się zebrać dla potrzebujących niespełna 418 tysięcy złotych, a w całej Polsce – 1,6 miliona złotych.

Uczestnicy biegu, reprezentanci krakowskich firm, ponownie pomogą osobom niepełnosprawnym ruchowo, m.in. Sylwii Kokot. 22-latka zachorowała na złośliwy nowotwór i musiała przejść amputację nogi. Dzięki ludziom dobrego serca otrzyma protezę i będzie mogła wrócić do normalnego życia.

Idea biegu narodziła się pod Wawelem, ale z roku na rok jest obecna w coraz większej liczbie polskich miast. W tym roku w ramach Poland Business Run pobiegną także w Lublinie, Gdańsku, Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Katowicach, Poznaniu i Rzeszowie.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne