Kraków Business Run – nowa trasa, nowy rekord

Już 3 września Kraków Business Run wystartuje, by pomóc stanąć na nogi osobom po amputacjach i z niepełnosprawnością ruchową. Organizatorzy poinformowali o zmianie dotychczasowej trasy oraz o planowanym przyjęciu dodatkowych drużyn na listę startową.

Poland Business Run w tym roku wystartuje już po raz szósty. Do tej pory w siedmiu miastach Polski bieg pomógł stanąć na nogi 139 beneficjentom. W tym roku w Krakowie bieg pomoże między innymi Józefowi Tatarze i Bartkowi Florkowi. Wiadomo już także, że krakowska trasa imprezy w tym roku zostanie zmieniona.

– Niezależnie od nas na przełom sierpnia i września zostały zaplanowane w Krakowie liczne remonty ulic. Obejmują one fragmenty dotychczasowego przebiegu Kraków Business Run. Troszcząc się przede wszystkim o bezpieczeństwo biegaczy, podjęliśmy więc decyzję o przesunięciu wydarzenia w inne miejsce – wyjaśnia Agnieszka Pleti, Dyrektor Fundacji Poland Business Run.

Trasa na rok 2017 została zmieniona, jednak zachowuje ten sam dystans i nie odbiega od ścisłego centrum Krakowa. Uczestnicy pobiegną obok Wawelu, uliczkami Starego Miasta, częściowo Bulwarami Wiślanymi i Plantami. Strefa zmian i „miasteczko biegowe” znajdą się w sąsiedztwie Wawelu.

Więcej miejsca

Ze względu na większą przepustowość nowej trasy i strefy zmian, organizatorzy zdecydowali o dopuszczeniu do biegu dodatkowych 300 osób. Tegoroczna edycja będzie więc rekordowa pod względem liczby uczestników i obserwatorów. Dotychczasowy limit biegaczy został ustalony na poziomie 5000 osób – ta liczba została wyczerpana w 4 minuty i 50 sekund od momentu uruchomienia rejestracji. Rozszerzenie listy startowej do 5300 osób pozwoli na dopuszczenie do startu aż 60 drużyn z listy rezerwowej.

Organizatorami Kraków Business Run 2017 są: Luxoft, UBS, Radisson Blu, EPAM, Cisco, KiSS Digital, Urząd Miasta Krakowa, ZIS.