Kraków Business Run po raz ósmy. Ruszają zapisy

fot. materiały prasowe

21 maja o godzinie 12 wystartują zapisy do Kraków Business Run 2019. Rok temu miejsca skończyły się w niecałe cztery minuty!


Charytatywny bieg biznesowy odbędzie się 8 września i pod Wawelem wystartuje już po raz ósmy. Rejestracja ruszy we wtorek 21 maja w samo południe na stronie https://polandbusinessrun.pl. Zgłoszenie drużyny wymaga wcześniejszego założenia konta na stronie biegu lub zalogowania na konto już istniejące.

– W momencie startu rejestracji w panelu użytkownika pojawi się możliwość zgłoszenia drużyn. Dane wymagane na tym etapie to nazwa drużyny, dane do faktury oraz dane minimum jednego zawodnika – informuje Iwona Furtek z Poland Business Run.

Pomagają innym stanąć na nogi

W Krakowie w tym roku na starcie stanie 6000 biegaczy – reprezentantów działających tutaj firm. Mimo dużego limitu nie warto zwlekać ze zgłoszeniem, gdyż lista startowa w poprzednich latach zapełniała się w Krakowie w 3 minuty i 52 sekundy. Rywalizować będą pięcioosobowe sztafety. Jeden uczestnik będzie miał do pokonania dystans około 4 kilometrów. Jest to bieg osiągalny dla wszystkich. Tym bardziej od wyniku biegowego liczy się cel, gdyż dochód z imprezy pomoże „stanąć na nogi” osobom z niepełnosprawnością ruchową – podopiecznym Fundacji Poland Business Run.Od początku istnienia projektu w ramach Poland Business Run pomoc otrzymało ponad 400 osób z całej Polski. W tym roku beneficjentem krakowskiej edycji jest poruszający się na wózku inwalidzkim Marcin Pędzik z okolic Gdowa, który w wyniku upadku z dużej wysokości doznał urazu kręgosłupa i jego pięcioletni syn Alan – chłopiec opóźniony psychoruchowo i często hospitalizowany. Uczestnicy w Krakowie pobiegną też dla byłego żołnierza Marcina Kasprzyka, który w 2018 roku tuż przed wyjazdem na misję pokojową przeżył wypadek komunikacyjny i amputację lewej nogi na wysokości uda.

Zapoczątkowany osiem lat temu w Krakowie pomysł rozwinął się już na wszystkie największe miasta Polski. Organizatorzy szacują, że 8 września 2019 roku o godzinie 10:30 w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Gdańsku, Łodzi i Rzeszowie wystartuje łącznie nawet 27 tysięcy osób.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne