Kraków Business Run. Pobiegną, by pomóc niepełnosprawnym

W tegorocznym Kraków Business Run pobiegnie 7,5 tys. osób fot. mat.prasowe

W najbliższą niedzielę o 10.30 z Rynku Głównego startuje charytatywny bieg Kraków Business Run.

W tym roku udział w wydarzeniu weźmie 7500 osób, czyli 1500 pięcioosobowych sztafet. Wspólnie pobiegną, by pomóc osobom z niepełnosprawnością ruchową. W sztafetach pobiegną drużyny złożone z pracowników krakowskich firm, korporacji i instytucji, a także celebryci i aktorzy. Każda osoba pokona trasę o dystansie 3,8 km.

Start i meta

Bieg rozpocznie się na Rynku Głównym. Następnie trasa będzie wiodła przez ulicę Sławkowską, następnie Plantami od strony ul. Straszewskiego, minie Wawel obok Smoka i wróci na Rynek ulicą Grodzką.

W czasie trwania biegu organizatorzy przewidują utrudnienia w ruchu i choć będą one niewielkie, jadąc samochodem lepiej tego dnia omijać odcinek od ul. Straszewskiego do Św. Gertrudy i okolice Placu Wszystkich Świętych. Dla ułatwienia przewidziano instalację aż trzech kładek dla pieszych.

Bieg z pomocą

Kraków Business Run ma pomóc „stanąć na nogi” przynajmniej 20 osobom z niepełnosprawnością ruchową – lokalnym podopiecznym Fundacji Poland Business Run. Wśród nich są miedzy innymi: Marcin Pędzik oraz jego syn Alan, Marcin Kasprzyk, Maria Czerwińska, Weronika Pawlik, Wioletta Kowalska, Małgorzata Sikora, Jarosław Żarów, Jan Ossowski, Dominik Skalski, Antoni Witowski i inni.

Miasta łączą się

Kraków Business Run jest częścią ogólnopolskiego biegu Poland Busines Run, w którym w niedzielę wystartuje łącznie ponad 29 tys osób. Do tej pory 10 miast przyłączyło się do idei pomagania poprzez bieganie: Kraków, Katowice, Poznań, Łódź, Warszawa, Wrocław Gdańsk, Lublin, Rzeszów oraz Szczyrk. Do tej pory udało się zmienić życie 450 osób, które potrzebowały kosztownych protez, sprzętu medycznego i specjalistycznej rehabilitacji.

– Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że ceny profesjonalnych protez wahają się od kilkunastu do nawet kilkuset tysięcy złotych. Taki koszt przekracza możliwości finansowe wielu osób, a bez sprzętu ortopedycznego czy kompleksowej rehabilitacji powrót do życia sprzed wypadku lub choroby jest praktycznie niemożliwy. Właśnie w takich sytuacjach pomaga nasza Fundacja – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run. „Ogromnie się cieszymy, widząc, że z roku na rok dołącza do nas coraz więcej biegaczy. Dzięki temu nasi beneficjenci mogą nie tylko wrócić do codziennych zajęć, ale realizować swoje marzenia – dodaje.

Program Kraków Business Run:

9:30 - Oficjalne rozpoczęcie Kraków Business Run 2019

10:00 - Odprawa kapitanów pod sceną

10:10 – I Rozgrzewka

10:30 - Start!

12:30 - Ogłoszenie wyników najszybszych drużyn i wręczenie nagród

12:50 – Ogłoszenie kwoty zebranej w akcji „Pomagam Bardziej” i wręczenie symbolicznego czeku beneficjentom.

13:25 – Podziękowania i oficjalne zakończenie biegu

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne