Kraków Business Run w czasie epidemii bez wyznaczonej trasy

fot. materiały prasowe

– Nie rezygnujemy z imprezy. Zapraszamy do pomagania w nowej, bezpiecznej odsłonie – zachęcają organizatorzy charytatywnego biegu, który odbędzie się 6 września.

W 2019 roku na starcie Poland Business Run stanęło ponad 27 tysięcy osób z dziewięciu miast (w tym siedem tysięcy w Krakowie). W tym roku, ze względu na epidemię, organizatorzy nie ustanowili limitu uczestników i nie wytyczyli trasy.

– Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo uczestników, nie zgromadzimy tysięcy biegaczy na linii startu w Krakowie i innych miastach – tłumaczy Marta Hernik, dyrektor Fundacji Poland Business Run, organizator biegu.

Gdziekolwiek będziesz

Biegacze pokonają dystans czterech kilometrów sami lub w grupie, w zależności od zasad dotyczących zgromadzeń, które będą obowiązywać na początku września. Nie będzie też wyznaczonej trasy, każdy może wytyczyć wymagany odcinek samodzielnie i w wybranej lokalizacji, także poza Krakowem.

Czasy zawodników każdej drużyny zostaną podliczone w specjalnej aplikacji i pojawią się w klasyfikacji ogólnej. Z Krakowa, gdzie ma swoją siedzibę Fundacja Poland Business Run, prowadzona będzie transmisja live.

Zapisy internetowe ruszą 27 maja na stronie polandbusuinessrun.pl i potrwają dwa tygodnie. Każda zgłoszona drużyna będzie miała 14 dni na uregulowanie wpisowego, które w tym toku wynosi 375 złotych netto. W pakietach dla uczestników – zostaną dostarczone przez kuriera/listonosza znajdą się chusta, która można zakrywać twarz i nos, numer startowy i pamiątkowy medal.

 

comments powered by Disqus