Krakow Business Run – w lipcu i sierpniu Pomagaj Bardziej

fot. materiały prasowe

„Pomagam Bardziej” to akcja zorganizowana w ramach Poland Business Run, która pozwala przyłączyć się do tej ogólnopolskiej akcji charytatywnej nie tylko osobom biegnącym w sztafecie, ale każdemu, komu nie jest obojętny los osób po amputacjach i z niepełnosprawnością ruchową. Pomóc można w każdym z dziesięciu miast, w których w tym roku odbędzie się impreza – także w Krakowie.

Dla Marcina i Alana

Każdy, kto poprzez stronę www.polandbusinessrun.pl/pl/pbr/krakow/teams za pośrednictwem wybranej drużyny wpłaci choć kilka złotych, będzie bohaterem tegorocznych beneficjentów. Kraków w tym roku pomoże Marcinowi Pędzikowi, który trzy lata temu doznał złamania kręgosłupa i od tej pory porusza się na wózku oraz jego 5-letniemu synowi Alanowi, który przyszedł na świat jako wcześniak i ze względu na szereg powikłań wymaga częstej hospitalizacji.

– By lepiej radzić sobie w niełatwym życiu, jestem zmuszony wymienić stary, toporny wózek inwalidzki na inny – mniejsza rama oraz waga wózka ma olbrzymie znaczenie dla samodzielnego funkcjonowania. Potrzebuję również środków na rehabilitację swoją i syna. Alan w ubiegłym roku nauczył się siedzieć, jednak do pierwszych kroków jeszcze daleka droga – mówi Marcin Pędzik.

Beneficjentem Kraków Business Run 2019 jest również Marcin Kasprzyk, były żołnierz, który w wyniku wypadku samochodowego stracił nogę. Marcin przyznaje: – Proszenie o pomoc kogokolwiek nigdy nie przychodziło mi łatwo. Po amputacji myśl bycia ciężarem dla rodziny mobilizowała mnie niesamowicie do pracy nad sobą. Teraz dzięki fizjoterapeutom z Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu, do których skierowała mnie Fundacja Poland Business Run, uwierzyłem, że będę jeszcze sprawny.

Żółta Koszulka Lidera

Drużyna, która w lipcu i w sierpniu zbierze najwyższą kwotę na rzecz tegorocznych beneficjentów, otrzyma w nagrodę Żółtą Koszulkę Lidera zaprojektowaną w tym roku przez stylistę i projektanta – Roberta Kupisza.

– Zdecydowałem się na współpracę nad projektem Żółtej Koszulki Lidera, bo idea sportu jest mi bardzo bliska. Sam biegam, uprawiam cross fit i nie wyobrażam sobie życia bez aktywności fizycznej. Mój projekt koszulki nawiązuje do kolekcji FAIR PLAY z 2014 roku, która była inspirowana sportowcami, a szczególnie tym, co w sportowej rywalizacji najważniejsze, a więc gry zgodnie z zasadami fair play. Na nadruku umieściłem liść laurowy, symbolizujący zwycięstwo w równej walce – czego życzę wszystkim uczestnikom biegu Poland Business Run – mówi  Robert Kupisz.

W czerwcu Żółte Koszulki Lidera odebrali już w Krakowie biegacze z drużyny Motorola Solutions Polska. Kwoty na kontach zespołów zostaną podliczone jeszcze 31 lipca oraz podczas finału akcji w dniu startu Kraków Business Run, czyli 8 września.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne