Kraków Business Run wystartuje po raz szósty. Kto chce pomóc, musi się spieszyć

Kraków Business Run fot. materiały prasowe

Tegoroczna, szósta już edycja Poland Business Run odbędzie się 3 września w siedmiu polskich miastach. W ubiegłym roku miejsca na liście startowej skończyły się już po kilkunastu minutach. Zapisy do tegorocznej imprezy rozpoczną się 18 maja o godzinie 12.00 na stronie www.krakowbusinessrun.pl.

Kraków Business Run jest biegiem sztafetowym, w którym udział biorą pięcioosobowe drużyny, przede wszystkim pracownicy firm i organizacji z Krakowa i okolicy. Na starcie pojawią się również znani dziennikarze i aktorzy teatrów - Starego, Bagatela, Variete, Słowackiego, Ludowego oraz Sztuka na Wynos. Dla wszystkich, którzy chcą lepiej przygotować się do udziału w tej charytatywnej imprezie, zorganizowane będą otwarte, bezpłatne treningi z profesjonalistami.

Duże zainteresowanie

Jedna osoba w sztafecie ma do pokonania 3,8 kilometra. Zgłoszenia będą przyjmowane od południa 18 maja. Opłata startowa wynosi 70 złotych netto od osoby, czyli 378 złotych brutto.

– W ubiegłym roku miejsca na liście startowej skończyły się po kilkunastu minutach, dlatego warto już dziś organizować swoje drużyny i uzupełnić dane biegaczy w panelu na naszej stronie internetowej. Dzięki temu 18 maja wystarczy jedynie zgłosić zarejestrowaną drużynę do biegu i dokonać opłaty startowej – mówi  Marta Hernik, Global Project Manager z Fundacji Poland Business Run.

W 2016 roku w Kraków Business Run wzięło udział pięć tysięcy biegaczy, dzięki którym udało się zebrać ponad 316 tysięcy złotych netto. Zebrane środki pozwoliły pomóc między innymi Agnieszce, Rafałowi i Marii, podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty oraz ufundować turnus rehabilitacyjny dla podopiecznych Stowarzyszenia Unicorn.

Idea biegu narodziła się w Krakowie. Z roku na rok wydarzenie jest coraz bardziej popularne. Tysiące osób, które chcą pomagać, wystartują również w Poznaniu, Katowicach, Warszawie, Łodzi, Wrocławiu i Gdańsku.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne