Kraków gości Międzynarodowe Mistrzostwa Cheerleaders

Międzynarodowe Mistrzostwa odbędą się w Krakowie już po raz jedenasty fot. Materiały prasowe organizatora

W sobotę Kraków będzie gościł najlepsze zespoły cheerleaders świata z Polski i zagranicy. W Hali Widowiskowo-Sportowej Suche Stawy odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa Cheerleaders. Będą one połączone z obchodami 20-lecia powstania zespołu Cheerleaders Kraków.

Cheerleading to dyscyplina sportowa, łącząca w sobie akrobatykę, gimnastykę i taniec. W konkursie zawodnicy rywalizować będą w trzech dywizjach: Pom Dance Elite, Pom Dance Premier oraz Performance Cheer.

Przekrój styli, lat i choreografii

W ramach Performance Cheer zobaczymy zawodników w kategorii Freestyle Pom, w której używa się charakterystycznych pomponów, Cheer Jazz – czyli kategorii, w której ważna jest synchronizacja zespołu i interpretacja muzyki oraz Cheer Hip-Hop w której zobaczymy elementy ulicznych stylów tańca oraz wyskoki i tzw. freezy czyli zatrzymania.

W zawodach udział wezmą zarówno zespoły, jak i duety ze szkół, placówek oświatowo-kulturalnych i klubów sportowych z całej Polski, a także zespoły zagraniczne. W sumie ponad 500 zawodników w wieku od 6 do 20 lat.

Huczne obchody jubileuszu

Mistrzostwa Cheerleaders odbędą się w Krakowie po raz jedenasty. Po raz siódmy Mistrzostwa będą częścią Grand Prix Polski, które realizuje Polskie Stowarzyszenie Cheerleaders, co oznacza że uczestnicy będą mieli szansę zdobyć w Krakowie punkty sumujące się do rankingu o Puchar Polski. W tym roku również organizatorzy świętują jubileusz 20-lecia powstania pierwszego zespoły cheerleaders.

Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Cheerleaders Kraków i Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka w Krakowie. Swój patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski i Poseł na Sejm RP Ireneusz Raś.

Zawody odbędą się 4 czerwca 2022 na Hali Widowiskowo-Sportowej Suche Stawy ul. Ptaszyckiego 4. Początek turnieju 9.00. Oficjalne otwarcie 14.00. Planowana jest również transmisja wideo.

comments powered by Disqus