Kraków inwestuje w sport [VIDEO]

Nowa murawa na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana, zmodernizowany obiekt Wawelu służący lekkoatletom czy wyremontowany stadion żużlowy Wandy. To tylko niektóre przykłady inwestycji Krakowa w infrastrukturę sportową w ostatnich latach.

– Zarząd Infrastruktury Sportowej, działając w imieniu Gminy Miejskiej Kraków, dba o infrastrukturę sportową w szeroko rozumianym pojęciu. Nie zapominamy również o dyscyplinach mniej medialnych niż piłka nożna – mówi Krzysztof Dębowski, Zastępca Dyrektora ds. Inwestycji w ZIS-ie.

Dla piłkarzy na przełomie maja i czerwca 2016 roku została położona nowa murawa na stadionie przy ulicy Reymonta. Jej debiut przypadł na mecz Polska-Litwa, tuż przed wyjazdem kadry Adama Nawałki na mistrzostwa Europy we Francji. Koszt położenia nowej nawierzchni i wszystkich prac wyniósł 498 tysięcy złotych.

Także w ubiegłym roku zakończyły się prace prowadzone w dwóch etapach na terenie obiektów WKS Wawel przy ul. Podchorążych. Remont obejmował m.in. nawierzchnię bieżni i zakoli wraz z podbudową, wymianę odwodnienia i wykonanie instalacji nawadniania części trawiastej, skocznię do skoku w dal i trójskoku. Parametry urządzeń zostały podniesione do obowiązujących przepisów. Łącznie prowadzone przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie prace kosztowały ponad 11 milionów złotych.

Coraz lepsze warunki do uprawiania sportu i kibicowania panują w Nowej Hucie. W latach 2013-2017 Kraków przeznaczył na inwestycje i remonty na Stadionie Żużlowym KS Wanda kwotę 4 455 948 zł. Pojawiła się sjenitowa nawierzchnia toru, bandy pneumatyczne i absorbujące energię kinetyczną. Kibice, których część musiała śledzić zmagania siedząc na trawie, mogę teraz korzystać z wygodnych krzesełek. Na obiekcie działa nowe nagłośnienie, powstały ciągi piesze i wyremontowano szatnie.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne