Kraków stolicą łyżwiarstwa?

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Klub radnych „Kraków dla mieszkańców” chce, aby prezydent miasta utworzył mobilne lodowisko dla każdej z osiemnastu dzielnic.

Propozycja ma poszerzyć dotychczasową ofertę miasta i zachęcić krakowian do aktywności fizycznej. 

– Okres zimowy to czas, w którym możemy uprawiać szereg sportów, ale jeśli mowa o Krakowie, konieczna jest większa zasobność portfela, ewentualnie wyjazd poza granice miasta. Proponujemy, aby na terenach lub w pobliżu szkół podstawowych powstały ogólnodostępne, mobilne lodowiska. Dotychczas podobne obiekty umiejscowione były w okolicy Galerii Krakowskiej czy Parku Jordana – tłumaczy Jan Pietras, reprezentujący klub radnych „Kraków dla mieszkańców”.

Pietras proponuje, aby pierwszy etap inwestycji obejmował powstanie od dwóch do czterech lodowisk, za przykładowe miejsca podając Śródmieście, Podgórze, czy Nową Hutę. – Wówczas będziemy mogli przeanalizować efekty naszych działań i ewentualnie przejść do kolejnych realizacji – zaznacza Pietras.

Docelowo plan przygotowany przez klub zakłada powstanie mobilnego lodowiska dla każdej z dzielnic w Krakowie. Jako dodatkowy walor projektodawcy wskazują możliwość corocznej zmiany lokalizacji.

Lodowisko otwarte dla wszystkich

– W godzinach pracy szkół na lodowisku odbywałyby się zajęcia wychowania fizycznego, natomiast późniejsze godziny stanowiłyby działalność komercyjną, podczas której młodzież mogłaby korzystać z przygotowanych obiektów – proponuje Pietras.

Jak czytamy w uzasadnieniu, w ubiegłym sezonie w Warszawie działało 16 miejskich lodowisk, dzięki czemu mieszkańcy niemal każdej z dzielnic mieli możliwość jazdy na łyżwach w swoim sąsiedztwie. Na połowę z nich wejście było darmowe. Klub radnych „Kraków dla mieszkańców” podobne działania chce zaszczepić na gruncie krakowskim.

Koszt utrzymania w jednym sezonie mobilnego lodowiska to około 70 tysięcy złotych.

Projekt zostanie przedstawiony na sesji rady miasta w najbliższą środę.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne