Krakowianie wicemistrzami Polski w piłkarzykach

fot. Materiały prasowe

Po raz pierwszy w historii zawodnicy Krakowskiego Klubu Piłki Stołowej (KKPS) wywalczyli medal Klubowych Mistrzostw Polski. Krakowianie zdobyli srebro. Lepsi okazali się tylko faworyzowani piłkarze stołowi z Torunia. Wśród kobiet mistrzyniami zostały łodzianki.

Krakowianie wykorzystali atut własnej sali, gdyż turniej rozegrano w TCF HUB Centrum Sportu i Integracji przy al. 29 Listopada 94, gdzie zawodnicy ze stolicy Małopolski na co dzień grają i trenują już od dwóch lat. – Ten medal to największy sukces w historii naszego klubu. To były świetne zawody, emocje sięgały zenitu. Brawa dla chłopaków, szczególnie dla Rafała Chochoła i Augustyna Pitaka, którzy byli najmocniejszymi ogniwami naszej drużyny – cieszył się po zawodach Mirosław Kielar z Krakowskiego Klubu Piłki Stołowej.

Wszystkie mecze krakowian w fazie pucharowej były pełne emocji. W ćwierćfinale wyeliminowali oni Łódzki Klub Futbolu Stołowego, a w półfinale okazali się lepsi od zawodników Chorzowskiego Klubu Futbolu Stołowego. W każdym z tych spotkań o zwycięstwie KKPS zdecydowały tzw. małe punkty, czyli różnica wygranych setów.

Toruń trzeci raz mistrzem

W finale zawodnicy Krakowskiego Klubu Piłki Stołowej zmierzyli się z obrońcami tytułu i zarazem najbardziej utytułowanym zespołem w Polsce, czyli Toruńskim Klubem Futbolu Stołowego. Po bardzo dobrym meczu krakowianie przegrali jednak 1:4 i ostatecznie musieli zadowolić się srebrem. Gracze z Torunia wywalczyli Klubowe Mistrzostwo Polski po raz trzeci z rzędu, dzięki czemu puchar stał się ich własnością. Najlepszym zawodnikiem krakowskiej drużyny był Rafał Chochół, który wszystkie swoje mecze wygrał do zera w setach, dzięki czemu walnie przyczynił się do awansu KKPS do finału.

Wśród kobiet Klubowe Mistrzostwo Polski po raz pierwszy wywalczyły zawodniczki Łódzkiego Klubu Futbolu Stołowego. Wicemistrzyniami zostały broniące tytułu torunianki, a brąz przypadł Warszawskiemu Klubowi Futbolu Stołowego.

Lepiej niż w piłce nożnej

Futbol stołowy, czyli piłkarzyki, zna niemal każdy, ale mało kto wie, że w tej dyscyplinie są rozgrywane mistrzostwa Polski i świata, a Polska jest aktualnie notowana w światowym rankingu na 14. pozycji, czyli wyżej niż nasi reprezentanci w piłce nożnej. Zawody o Klubowe Mistrzostwo Polski zostały rozegrane po raz trzynasty. W tym roku turniej odbył się 9-10 listopada w TCF HUB Centrum Sportu i Integracji w Krakowie. Wzięło w nim udział ponad stu najlepszych zawodników i zawodniczek z całej Polski – łącznie 13 drużyn męskich i kobiecych.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne