Krakowianin ma stanowić o sile polskiej reprezentacji

Kraków znów będzie gospodarzem dużej imprezy fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W tym tygodniu poznamy kadrę mężczyzn na Siatkarską Ligę Narodów. Reprezentację objął nowy trener, nie zabraknie również zmian wśród zawodników. Pierwsze mecze podopiecznych Vitala Heynena odbędą się w Tauron Arenie Kraków 26 i 27 maja. Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej liczy m.in. na urodzonego w naszym mieście Tomasza Fornala.

Kolejny rok z wielką siatkówką

– Kraków i polska siatkówka to udany związek. Tak jest od 2014 roku, podobnie będzie w najbliższych miesiącach – cieszy się Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej.

W tym roku pod Wawelem odbędą się trzy duże imprezy: Memoriał Wagnera, mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej i dwa spotkania Siatkarskiej Ligi Narodów. Po raz pierwszy siatkarze zagoszczą u nas już za nieco ponad miesiąc, podczas pierwszego weekendu nowych rozgrywek, które zastąpiły Ligę Światową.

W piątek, 25 maja biało-czerwoni zagrają w katowickim Spodku z Koreą Południową, a na sobotę i niedzielę przeniosą się do Tauron Areny. Najpierw podejmą Rosję, a potem Kanadę. W naszej hali odbędą się również spotkania Kanada–Korea i Korea–Rosja. Początek meczów zaplanowano na godzinę 16 i 19.

Nowy trener, nowe nadzieje

Po nieudanych mistrzostwach Europy w Polsce, z kadrą pożegnał się włoski szkoleniowiec Ferdinando De Giorgi. Na zwycięską ścieżkę Polaków ma wprowadzić Belg Vital Heynen.

– Nie pracował z najsilniejszymi zespołami, ale osiągnął bardzo dobre wyniki. Oczekujemy od niego lepszej jakości gry i powrotu do radosnej siatkówki, woli walki i zwycięstwa. To cechowało naszą drużynę podczas mistrzostw świata w 2014 roku – mówi we wtorek w Krakowie Jacek Kasprzyk, prezes PZPS.

Krakowski reprezentant

Wybrańców Belga poznamy w tym tygodniu i możemy się spodziewać nowych twarzy. Szef związku ocenia, że będą stanowić około 30 procent powołanych. Mowa przede wszystkim o mistrzach świata do lat 21 z poprzedniego roku.

– Liczę na Jakuba Kochanowskiego, który był już w kadrze na ME, a także na Norberta Hubera, Bartosza Kwolka i Tomasza Fornala – podkreśla Kasprzyk.

Fornal urodził się w Krakowie i reprezentował UKS 22 oraz Hutnika. Teraz jest zawodnikiem Czarnych Radom.

Mecze Siatkarskiej Ligi Narodów będą służyły przede wszystkim poznaniu się zespołu z nowym szkoleniowcem. Najważniejszą imprezą będą wrześniowe mistrzostwa świata, gdzie Polska będzie broniła tytułu. – Miejsce w szóstce będzie dobrym wynikiem – ocenia prezes PZPS.

Bilety na majowe mecze w Krakowie są w sprzedaży od końca marca. Dwa spotkania jednego dnia będzie można obejrzeć już za 29 złotych.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne