Krakowscy siatkarze będą w pogotowiu

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Pochodzący z Krakowa Marcin Komenda i Tomasz Fornal nie znaleźli się w kadrze Polski na Siatkarską Ligę Narodów 2018. W każdej chwili będą jednak mogli pomóc reprezentacji Vitala Heynena.

Skład na tegoroczną Siatkarską Ligę Narodów Mężczyzn zawiera 21 nazwisk. Zgodnie z przepisami Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) w razie potrzeby, wynikającej z powodu kontuzji, trener może skorzystać z 26 zawodników, którzy znaleźli się na liście. W gronie pięciu „rezerwowych” znaleźli się pochodzący z Krakowa, rozgrywający Marcin Komenda (GKS GieKsa Katowice) i przyjmujący Tomasz Fornal (WKS Czarni Radom).

W maju w Krakowie

Przed meczami Siatkarskiej Ligi Narodów biało-czerwonych czekają sparingi z Kanadą w Katowicach (19 maja) i Opolu (21 maja).

– Jestem bardzo zadowolony z pracy wykonanej przez zawodników podczas kilku dni zgrupowania w Spale. Krótki czas do startu nie pozwala na eksperymenty, ale zapewniam, że obserwuję i obserwować będę wszystkich powołanych na ten sezon. W porównaniu do pierwotnego planu jest zmiana wynikająca z kontuzji Damiana Wojtaszka. Mam jednak nadzieję, że szybko wróci do zdrowia i będzie mógł jeszcze być z nami w tym sezonie – powiedział belgijski trener Polaków.

Pierwszy i drugi weekend SLN nasi siatlarze spędzą w Polsce. W piątek, 25 maja zagrają w katowickim spodku z Koreą Południową, a na sobotę i niedzielę przeniosą się do Krakowa, by w Tauron Arenie podjąć Rosję i Kanadę (mecze Polaków o godzinie 16, kolejne o 19). Potem pojadą do Łodzi. Ceny biletów zaczynają się od 29 złotych.

Przypomnijmy, że polscy siatkarze zawitają w Krakowie jeszcze od 24 do 26 sierpnia na XVI Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, który będzie ostatnim sprawdzianem przed wyjazdem na mistrzostwa świata. Biało-czerwoni bronią tytułu.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne