Krakowscy speed-balliści z 13 medalami

fot. Mat. prasowe

W miniony weekend w Chełmie w województwie lubelskim odbyły się IV Mistrzostwa Polski w speed-ballu. Wzięła w nich udział grupa zawodników ze stolicy Małopolski. Przywieźli do Krakowa aż 13 medali, a dwie zawodniczki zakwalifikowały się do reprezentowania Polski na Mistrzostwach Świata we Francji.

Speed-ball to sport z wykorzystaniem piłki i rakietek inny niż wszystkie. W Polsce znany jest od pięciu lat, a jego kolebką w naszym kraju jest właśnie Kraków. To tutaj rozgrywane były wszystkie dotychczasowe Mistrzostwa Polski. Nie dziwi więc fakt, że aż 13 medali tegorocznych Mistrzostw Polski powędrowało do rąk zawodników grających w barwach krakowskiego klubu Speed-ball KRK.

– Całoroczne przygotowania, obozy z obcokrajowcami i turnieje sprawdzające przyniosły efekt. Jestem dumny z moich podopiecznych, pokazali ducha prawdziwej, sportowej rywalizacji. Pomimo bardzo silnej konkurencji potrafili zagrać do końca i pokazać swój waleczny charakter – mówi trener krakowskiej grupy Przemysław Wolan

Oprócz samych medali i tytułów zawodniczki Laura Lach i Martyna Dudek zakwalifikowały się do reprezentacji Polski, która już końcem października tego roku wyjedzie na XXXI Mistrzostwach Świata we Francji.

– To nie był łatwy turniej. Co prawda w mojej konkurencji najwięcej zależy tylko ode mnie, bo tak naprawdę walczę głównie ze swoimi słabościami i czasem, jednak świadomość, że mam bardzo silną konkurencję motywowała do pełnego skupienia. Cieszę się, że poświęcony na trening czas i wylany na nich pot przyniosły efekt w postaci kwalifikacji do Mistrzostw Świata. Kontynuuję przygotowania i dam z siebie wszystko, aby jak najlepiej zaprezentować nasz kraj – komentuje Laura Lach, krakowska Mistrzyni Polski w konkurencji super-solo.

– Liczyłam na zwycięstwo, jednak tym razem musiałam uznać wyższość przeciwniczki i oddać jej najwyższe miejsce na podium. To był bardzo trudny turniej, konkurencja była bardzo silna, a najmocniejsze przeciwniczki bardzo dobrze przygotowane. Cieszę się że Federacja postanowiła mnie powołać do Reprezentacji na Mistrzostwa Świata – dam z siebie wszystko aby udowodnić że to była dobra decyzja – mówi Martyna Dudek, wicemistrzyni Polski w grze singlowej kobiet.

Mistrzostwa świata odbędą się w dniach 26 oraz 27 października tego roku.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne