Krakowscy studenci najlepiej się wspinają

fot. Michał Walusz

Uniwersytet Jagielloński wśród kobiet i Akademia Górniczo-Hutnicza wśród mężczyzn zwyciężyły w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski we wspinaczce sportowej.

Impreza odbywała się w Katowicach. Studenci krakowskich uczelni nie dali szans rywalom, co najlepiej widać w wynikach drużynowych w poszczególnych typach uczelni. Z pięciu klasyfikacji drużynowych tylko w jednej – uniwersytety w kategorii mężczyzn – nasze uczelni nie zwyciężyły, bo najlepszy okazał się Uniwersytet Warszawski.

Uniwersytet Jagielloński wygrał wśród kobiet w rywalizacji uniwersytetów, AGH zwyciężyła w obu klasyfikacjach uczelni technicznych, a wśród mężczyzn w rywalizacji uczelni społeczno-przyrodniczych najlepszy był krakowski Uniwersytet Ekonomiczny.

Studenci 42 uczelni

Wielką gwiazdą imprezy była Ida Kupś z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wicemistrzyni Europy juniorek z 2017 roku w boulderingu okazała się najlepsza właśnie w tej konkurencji i wspinaczce na trudność, natomiast we wspinaczce na czas zajęła drugie miejsce. Również trzy medale – dwa srebra i jeden brąz – w rywalizacji indywidualnej do domu zabrała Katarzyna Ekwińska z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W zawodach brało udział ponad 300 studentów reprezentujących 42 uczelnie. Zawodnicy rywalizowali w obiektach w Sosnowcu i Katowicach. W tych samych miejscach już w lipcu rywalizować będą studenci z wielu krajów, bo Katowice zorganizują Akademickie Mistrzostwa Europy we wspinaczce sportowej.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne