Krakowscy uczniowie uczą się jeździć na nartach i snowboardzie

fot. Pixabay

Trwa trzecia edycja miejskiego programu sportowego „Pierwsze kroki na śniegu” dla uczniów klas czwartych i piątych szkół podstawowych. W 2016 i 2017 roku w zajęciach na stoku udział wzięło ponad cztery tysiące krakowskich dzieci.

Bezpłatne zajęcia na stoku Siepraw Ski, w pełni finansowane przez miasto, w tym roku odbywają się od 15 stycznia do 16 marca. Do programu zostało zgłoszonych ponad 1200 uczniów podzielonych na 28 grup szkoleniowych. Każdy z nich przez dwa miesiące weźmie udział w pięciu wyjazdach szkoleniowych. Każdorazowo jedna osoba ma zapewnione 90 minut nauki jazdy na nartach lub snowboardzie. Organizator zapewnia transport, karnety na wyciągi, wypożyczenie sprzętu wraz z kaskiem i ciepły napój po zakończonych zajęciach.

Poznają zasady

– Głównym celem programu jest przekazanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do samodzielnego i bezpiecznego poruszania się na stoku. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów uczniowie poprzez zabawę poznają techniki odpowiedniego stania na nartach lub snowboardzie, bezpiecznego upadania, skręcenia i hamowania. Przekazywane są również informacje na temat zasad bezpiecznego zachowania na stoku – mówi Barbara Mikołajczyk, dyrektor wydziału sportu.

Program kursu zgodny jest z programem nauczania Polskiego Związku Narciarskiego.

 

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne