Królewskie potyczki w internecie

Wiosenny sparing "Królów". Start ligi został zawieszony fot. Kraków Football Kings

Nie mogą wyjść na boisko, więc rywalizują online. Zawodnicy Kraków Football Kings w niedzielę rozpoczęli udział w Esportowej Lidze Futbolu Amerykańskiego. Pierwszy turniej zakończyli na trzecim miejscu.

Piłkarze żyją w zawieszeniu, ćwiczą w domu i liczą, że w tym sezonie jeszcze wrócą na boisko. Władze lig, w których w marcu i kwietniu miały się odbyć najważniejsze mecze – m.in. w hokeju, koszykówce i siatkówce – zdecydowały o wcześniejszym zakończeniu rozgrywek. Są też i tacy, którzy całą zimę sumiennie pracowali nad formą, a w 2020 roku nie mogli rozegrać ani jednego spotkania o stawkę.

W takiej sytuacji znalazła się drużyna futbolu amerykańskiego Kraków Football Kings, którą do sukcesów miał poprowadzić Malik Jackson, nowy trener główny ze Stanów Zjednoczonych. – Chcemy się włączyć do walki o podium – zapowiadał prezes „Królów” Marek Gil.

Gorzów, Białystok, Kraków

Sezonu nie udało się rozpocząć. Pierwszy mecz krakowian z Towers Opole miał się odbyć na stadionie WKS Wawel 29 marca, a władze Ligi Futbolu Amerykańskiego decyzję o zawieszeniu startu podjęły 17 dni wcześniej. Później pojawił się pomysł, by podtrzymać ducha rywalizacji i przenieść ją do sieci. Tak zrodziła się Esportowa Liga Futbolu Amerykańskiego w grze Counter Strike Global Offensive. Prowadzącym Tarczyński Studio Live na platformie Twitch został Mateusz „Hax” Ogonowski, znany komentator esportowy.

– Grają przedstawiciele klubów z różnych poziomów. W pierwszym turnieju zajęliśmy trzecie miejsce po pokonaniu 2:1 Watahy Zielona Góra – informuje Marek Gil.

Najlepsi okazali się reprezentanci Grizzlies Gorzów Wielkopolski, którzy wygrali 2:0 z Lowlanders Białystok. Zwycięzcy relacjonowali, że byli bardzo zmęczeni, bo przed komputerem spędzili 11 godzin.

Kolejne wirtualne pojedynki zaplanowano na 12, 19 i 26 kwietnia. Najbliższy termin wypada w Wielkanoc, więc może uda się go zmienić, by zamiast przed komputerami zawodnicy mogli posiedzieć przy świątecznych stołach.

Pomagają

W ostatnich dniach Kraków Fuutball Kings włączyli się w pomoc dla służby zdrowia walczącej z koronawirusem. Razem z kibicami zebrali 2700 złotych i przekazali do Szpitala Uniwerysteckiego w Krakowie 70 przyłbic i 60 ochraniaczy na nogi. 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne