Krzysztof Mączyński ma wstrząs mózgu. Czeka go przerwa

Podczas sobotniego meczu reprezentacji Polski z Rumunią (3:1) pomocnik Wisły Krzysztof Mączyński został brutalnie sfaulowany. W wyniku uderzenia kolanem w głowę doznał wstrząśnienia mózgu. Teraz czeka go dwutygodniowa przerwa.

Pomocnik Wisły Krzysztof Mączyński, choć grał bardzo dobry mecz, musiał zejść z boiska jeszcze w pierwszej połowie. W 40. minucie został uderzony w głowę przez jednego z przeciwników. Na chwilę wrócił na boisko, ale zaraz potem zszedł z niego ponownie, a lekarze zdecydowali o przetransportowaniu go do szpitala.

Tam przeszedł szczegółowe badania i okazało się, że doznał wstrząśnienia mózgu. Lekarz kadry narodowej Jacek Jaroszewski poinformował jednak, że nie doszło do poważniejszych obrażeń. – Krzysiek jest poobijany i zmęczony urazem, ale czuje się dość dobrze. Po dwóch tygodniach przerwy będzie mógł wrócić do treningów – ocenia Jaroszewski.

Na boisku Mączyńskiego zastąpił Grzegorz Krychowiak.