Kto powalczy o Królewską Triadę Biegową? Ruszyły zapisy do półmaratonu

fot. Jarosław Matoga/LoveKraków.pl

We wtorek, dwa dni po 17. PZU Cracovia Maraton ruszyły zapisy do drugiej z trzech imprez wchodzących w skład Królewskiej Triady Biegowej – 5. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego. Bieg z metą na płycie Tauron Areny Kraków odbędzie się 14 października.

Organizatorzy i uczestnicy mają jeszcze w pamięci niedzielny, po raz kolejny rekordowy krakowski maraton. Myślami są już jednak przy kolejnych imprezach. 24 kwietnia ruszyły zapisy do jesiennego półmaratonu na dystansie 21 kilometrów i 97,5 metra. W ubiegłym roku ukończyło go 8338 zawodników z 8421, którzy wystartowali.

W piątej edycji Kraków będzie chciał się zbliżyć do dziesięciu tysięcy uczestników, bo właśnie taki jest limit startujących. Po raz kolejny tłumy biegaczy ruszą z ulicy Stanisława Lema, a meta będzie zlokalizowana na płycie Tauron Areny.

Do 15 sierpnia wpisowe wynosi 50 złotych. Od 16 do końca zapisów internetowych (3 października) opłata wzrośnie do 70 zł. W biurze zawodów (12 i 13 października) trzeba będzie zapłacić 150 złotych, pod warunkiem, że będą wolne miejsca. Zainteresowanie półmaratonem jest duże, bo pierwszego i drugiego dnia zapisów chęć startu zadeklarowało ponad 1,5 tysiąca biegaczy.

5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski wraz z 17. PZU Cracovia Maraton i 12. PZU Biegiem Trzech Kopców (30 września) tworzy trzecią edycję Królewskiej Triady Biegowej. W tym roku trofeum będzie można złożyć samemu, bo całość powstanie po połączeniu medali otrzymanych na mecie każdego biegu.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne