Kto ubierze Wisłę Kraków? [SONDA]

fot. Paulina Frączek/LoveKraków.pl

Przy Reymonta nie będzie tej zimy transferowego szaleństwa, ale to nie znaczy, że w zaciszach gabinetów nie zapadają ważne decyzje. Niedługo Wisła musi zdecydować, kto od nowego sezonu będzie sponsorem technicznym klubu, czyli w koszulkach jakiej firmy będą grali zawodnicy Białej Gwiazdy. W kręgu zainteresowań jest pięć marek.

W ubiegłym tygodniu Wisła przedłużyła o trzy lata umowę ze sponsorem głównym i rozmawia z miastem o warunkach wynajmowania stadionu w kolejnych sezonach. W najbliższym czasie klub musi również zdecydować o tym, kto w najbliższym czasie będzie sponsorem technicznym drużyny seniorów, Centralnej Ligi Juniorów i pozostałych zespołów Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków.

Od 2010 roku piłkarze Wisły występują w strojach adidasa. Niemiecki gigant w obecnym sezonie ubiera aż siedem zespołów w ekstraklasie. Oprócz Wisły w strojach z jego logo grają Arka Gdynia, Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Górnik Zabrze, Legia Warszawa, Wisła Płock i Śląsk Wrocław. Po dwóch swoich przedstawicieli w najwyższej klasie rozgrywkowej mają Nike i Puma, a pozostałe zespoły podpisały umowy z firmami Errea, New Balance, Saller i Zina.

To, co przemawia za adidasem, to na pewno jakość dostarczanego sprzętu, do której nie ma zastrzeżeń. Inne marki są trochę tańsze, ale odbija się to na tym ważnym dla klubu elemencie. Poza tym o ostatecznym wyborze zadecyduje kwota umowy (barter, gotówka), cena strojów, możliwość wykonania dedykowanej koszulki, długość kontraktu i szybkość realizacji dostaw. Wiadomo, że w przyszłym tygodniu dojdzie do spotkania przedstawicieli Wisły i adidasa. 


W jakich koszulkach grają zespoły ekstraklasy w sezonie 2017/2018:

adidas: Arka, Bruk-Bet, Górnik, Legia, Wisła K., Wisła P., Śląsk

Nike: Lech, Zagłębie

Puma: Cracovia, Korona

Errea: Jagiellonia

Joma: Piast

New Balance: Lechia

Saller: Sandecja

Zina: Pogoń

 

Która marka powinna przygotować stroje dla Wisły?

  • 23,2%
  • 12,3%
  • 1,1%
  • 60,1%
  • 3,3%
Pokaż wyniki
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne