Legia-Wisła. „My również jesteśmy wielkim zespołem”

W niedzielę o godzinie 18 Wisła zmierzy się na wyjeździe z Legią Warszawa. Krakowianie czekają na zwycięstwo przy Łazienkowskiej od sezonu 2009/2010. – Jesteśmy tu, by pisać nową historię – zapowiada trener Białej Gwiazdy Kiko Ramirez.

– Musimy wyjść na boisko nie zapominając, że gramy przeciwko mistrzowi Polski, który występował w Lidze Mistrzów. Mamy jednak świadomość, że my też jesteśmy wielkim zespołem, który ma dobry czas – podkreśla hiszpański szkoleniowiec.

Mistrzowie Polski zajmują czwarte miejsce, a Wisła jest siódma i traci do nich osiem punktów. Legia ostatnio nie zachwyca, u siebie po raz ostatni wygrała w grudniu, a w 2017 roku punkty z jej stadionu wywoził Ruch Chorzów (po wygranej 3:1) i Bruk-Bet Termalica Nieciecza (1:1).

– Warszawianie  są mocnym zespołem, ale szkoleniowiec pokazał nam ich lepsze i słabsze strony. Postaramy się wykorzystać te słabsze – zapowiada Petar Brlek, który w ostatnim meczu w Gliwicach strzelił zwycięskiego gola i zapewnił Wiśle przełamanie na boisku rywala.

Z Legią nie zagra Zdenek Ondraszek (uraz mięśnia), więc od początku zagra Paweł Brożek, który w swojej karierze strzelił już Legii 12 bramek.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne