Lekko latem

Środek lata! Cieszymy się słońcem i piękną pogodą. To idealny czas by poświęcić sobie trochę więcej czasu. Aura zachęca do ruchu na świeżym powietrzu, a natura hojnie obdarza nas swoimi owocami. Żadna inna pora roku nie sprzyja tak odchudzaniu jak lato.

Właśnie teraz warto popracować nad swoimi nawykami żywieniowymi, a także skorzystać z pomocy specjalisty, który korzystając z obfitości straganów pomoże nam ułożyć pełnowartościowy jadłospis.

Z pewnością nie warto próbować modnych diet, głodówek, czy magicznych tabletek, które obiecują cuda w krótkim czasie. Zamiast pomóc, takie odchudzanie może zakończyć się chorobą i efektem jo-jo. – zauważa Beata Rudzińska, dietetyk Naturhouse. Aby stracić zbędne kilogramy warto sięgnąć po sprawdzoną metodę – taką, która będzie zgodna z naszymi potrzebami i upodobaniami.


3 kroki do szczupłej sylwetki

1) Odchudzanie to proces i kuracja, która powinna być przeprowadzana pod stałą opieką dietetyka, który na podstawie pomiarów, badania składu ciała oraz wywiadu dietetycznego i medycznego postawi diagnozę i zaproponuje odpowiednie rozwiązanie naszego problemu. Wizyty kontrolne pomogą monitorować na bieżąco efekty kuracji i rozwiewać wszystkie wątpliwości. Nikt tak dobrze jak życzliwy dietetyk nie zmotywuje nas na drodze do upragnionego celu.

2) Indywidualnie dobrana dieta - musi pokrywać zapotrzebowanie naszego organizmu na składniki odżywcze, więc nie może być zbyt restrykcyjna. Jedzenie powinno być przyjemnością a nie karą. Kuracja odchudzająca powinna uwzględniać nasz wiek, stan zdrowia, aktywność w ciągu dnia, rodzaj pracy czy upodobania kulinarne. – stwierdza dietetyk Natur House. Dieta nie może być niesmaczna i trudna w przygotowaniu – taka tylko by nas zniechęciła. Musi być dopasowana do naszego stylu życia, a przygotowywanie posiłków nie może być praco- i czasochłonne.

3) Suplementacja – naturalne wyciągi z roślin: ziół, owoców i warzyw wspomagają kurację i mają działanie prozdrowotne. Podobnie jak jadłospis, powinny być dobierane do potrzeb danego organizmu, aby pomóc niwelować problemy, z którymi boryka się dana osoba, np. oczyszczać przewód pokarmowy, usuwać nagromadzoną wodę metaboliczną, wspomagać spalanie tkanki tłuszczowej, przeciwdziałać cellulitowi, wzmacniać włosy, skórę i paznokcie itp. Bardzo ważne jest pochodzenie składników aktywnych w danych preparatach (powinny być naturalne, nie syntetyczne), jak również właściwy ich dobór do danego problemu. Dlatego o pomoc w wyborze odpowiednich suplementów warto poprosić dietetyka.

Najważniejsze zalecenia dietetyczne na lato:

- pij 2 litry wody codziennie

- na przekąskę zamiast słodyczy wybieraj pyszne sezonowe owoce

- w upalne dni zamiast tłustych i słodkich lodów wybieraj niskokaloryczne sorbety

- ogranicz spożycie kawy i czarnej herbaty

- jedz kilka posiłków dziennie w regularnych odstępach czasu

- codziennie na twoim talerzu powinny przeważać warzywa: surowe, gotowane, duszone lub pieczone

- jedz spokojnie, celebruj posiłki

- wybierz taką aktywność sportową, która sprawia ci przyjemność

I ciesz się latem. Łap energię, z której korzystać będziesz przez wiele następnych miesięcy.comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne