Lewandowski na medal

Marcin Lewandowski fot. Mateusz Chwajoł/Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie

Kilka dni po osiągnięciach w mistrzostwach świata Doha 2019– zdobyciu brązowego medalu i ustanowieniu rekordu Polski na 1500 m (3.31,46), Marcin Lewandowski przyjechał do naszego miasta, aby wziąć udział w Olimpijskiej Piątce.Upragniony medal mistrzostw świata w końcu po 12 latach do mnie przyszedł. Myślę, że zasłużyłem na ten medal. To było dwanaście lat ciężkiej roboty. Sam brązowy medal nie cieszyłby mnie tak bardzo, jak w tym przypadku, kiedy został  potwierdzony nowym rekordem Polski. Jestem bardzo szczęśliwy, choć przed nami jeszcze cel główny – Igrzyska Olimpijskie w Tokio mówił w sobotę Marcin Lewandowski, który ma już za sobą udział w IO w Pekinie, Londynie i Rio de Janeiro.

Lewandowski pobiegnie w Olimpijskiej Piątce, która uświetni 100. rocznicę powstania w Krakowie Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W niedzielę odbędzie się również 6. PZU Cracovia Półmaraton Królewski.

To dla mnie wielka przyjemność pobiec przy tak licznej widowni. Słyszałem, że w obu biegach ma łącznie uczestniczyć ponad 12 tysięcy sportowców. To coś niesamowitego. To cieszy mnie bardziej, niż nawet ewentualne jutrzejsze zwycięstwo podkreślił Marcin Lewandowski.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne