Łyżwy coraz bardziej popularne

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Prawie 2300 dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas 1–3 szkół podstawowych chciało od września brać udział w miejskim programie nauki i doskonalenia jazdy na łyżwach. Miejsca starczyło dla około 1400 osób.

Początkiem września rusza nie tylko nowy rok szkolny, ale również kolejna edycja zajęć łyżwiarskich. Podczas przeprowadzonego w maju naboru było więcej miejsc, niż chętnych. – W tym roku zainteresowanie było najwyższe od wielu lat. Zgłosiło się 91 25-osobowych grup, a mogliśmy zakwalifikować jedynie 54, czyli około 1400 dzieci – mówi Edyta Krauss, dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Kraków – Zachód.

Nauka i doskonalenie jazdy na łyżwach będą się odbywać pod okiem wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów na lodowisku Cracovii przy ulicy Siedleckiego. W zajęciach wezmą udział dzieci z grup przedszkolnych i klas 1–3 szkół podstawowych. Młodzi krakowianie będą szlifować swoje umiejętności od września do maja.

Na realizację programu – wynajęcie lodowiska, zatrudnienie instruktorów i zakup sprzętu – miasto przeznaczyło ponad pół miliona złotych.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne