Maciej Stolarczyk rozmawia z Wisłą Kraków

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Zamieni stołek dyrektora na trenerską ławkę? Krzysztof Stanowski z Weszło poinformował, że najpoważniejszym kandydatem na pierwszego trenera Wisły Kraków jest jej były zawodnik – Maciej Stolarczyk, obecnie dyrektor sportowy Pogoni Szczecin.

Stolarczyk ma odpowiednie uprawnienia, to znaczy licencję UEFA Pro. Zawodnik Wisły w latach 2002-2007 od dziewięciu lat związany jest z Pogonią Szczecin. Prowadził rezerwy, drużynę juniorów, a jesienią 2010 roku przez kilka miesięcy pierwszy zespół. Był również asystentem Dariusza Wdowczyka i Jana Kociana. Pracował przy reprezentacji Polski do lat 20 jako drugi szkoleniowiec i selekcjoner.

REKLAMA

Obecnie 46-latek jest dyrektorem sportowym Portowców. Według informacji Krzysztofa Stanowskiego, waha się, czy przyjąć propozycję z Krakowa. Jego bliskim współpracownikiem przy Reymonta byłby Radosław Sobolewski, który nie zdecydował się na poprowadzenie drużyny wspólnie z Mariuszem Jopem.

Coraz bliżej powrotu do klubu jest za to Arkadiusz Głowacki. Legenda Białej Gwiazdy powinna podjąć się misji dyrektora sportowego po odejściu Manuela Junki. Ostateczne decyzje w sprawie trenera i dyrektora mają zapaść w tym tygodniu.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne