Majka chce wygrać po raz drugi. W sobotę rusza 76. Tour de Pologne

Tour de Pologne 2018

Siedem etapów, najlepsze ekipy na świecie i wychowanek Krakusa Swoszowice Rafał Majka, który po raz drugi w karierze ma chrapkę na wygraną. W sobotę w Krakowie odbędzie się pierwszy etap 76. Tour de Pologone.

Ekipy rywalizujące w UCI World Tour powoli zmierzają do Polski. W piątek o godzinie 18 na Rynku Głównym odbędzie się prezentacja zawodników. Potem kolarze wsiądą do dorożek i przejadą przez Stare Miasto.

Rywalizacja rozpocznie się sobotnim etapem Kraków-Kraków (początek godzina 15.10) o długości 132 kilometrów z trzema górskimi premiami czwartej kategorii. Pierwsze kilometry zawodnicy przejadą spokojnie, start ostry nastąpi na ulicy Myślenickiej.

Peleton przejedzie między innymi przez Myślenice, Lanckoronę, Wadowice. Do Krakowa wrócą od strony Woli Justowskiej, trzykrotnie objadą Błonia, by przekroczyć metę na al. Focha przy stadionie Cracovii.

Majka wygra po raz drugi?

– Wszyscy trzymamy kciuki za Rafała Majkę, który wygrał wyścig w 2014 roku i wiem, że teraz będzie chciał to powtórzyć. Wycofał się Michał Kwiatkowski, który jest bardzo zmęczony po Tour de France. Niech odpocznie, może przyjedzie jako gość honorowy – mówi Czesław Lang, dyrektor 76. Wyścigu Tour de Pologne.

Zwycięzcę poznamy 9 sierpnia na Podhalu. Meta siódmego etapu zostanie zlokalizowana w Kościelisku.

Wyprodukowana w Polsce transmisja zostanie przesłana do ponad 100 państw na całym świecie. Telewizji Polskiej w realizacji pomaga ekipa z Francji, która pracuje również przy Tour de France.

– Pięknie pokazujemy nasz kraj, to dobra promocja – podkreśla Lang.

Głównemu wyścigowi będą towarzyszyć zawody dla amatorów i dzieci.


comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne