Maraton na wózkach, rolkach i mini maraton w ramach Krakowskich Spotkań Biegowych

fot. Archiwum ZIS w Krakowie (wszystkie zdjęcia)

Do 16. PZU Cracovia Maraton pozostało mniej niż osiem tygodni. W królewskim mieście w ostatni weekend kwietnia odbędzie się wiele innych imprez. Organizatorzy pamiętają m.in. o osobach niepełnosprawnych i rolkarzach.

Bieg Nocny

Trzydniowe Krakowskie Spotkania Biegowe rozpoczną się Biegiem Nocnym w piątek 28 kwietnia. Na dystansie 10 kilometrów rywalizować będzie maksymalnie cztery tysiące biegaczy. Jak podkreśla w rozmowie z LoveKraków.pl Dariusz Kaczmarski, trener AZS AWF Kraków Masters, to idealny bieg dla tych, którzy nie są jeszcze gotowi na wymagające 42 km i 195 metrów 30 kwietnia. – Jeżeli ktoś chce osiągnąć konkretny wynik podczas niedzielnego maratonu, to w piątek nie powinien startować. Każdy, kto bieganie traktuje jako zabawę i w trakcie Biegu Nocnego nie będzie się zbytnio angażował, to może w nim wziąć udział – podkreśla specjalista.

Warunkiem startu w czwartym Biegu Nocnym jest zgłoszenie się zawodniczki/zawodnika i uregulowanie opłaty startowej oraz ukończone 18 lat w dniu wydarzenia. Do końca marca opłata wynosi 40 złotych, do 14 kwietnia 60 złotych, a w biurze zawodów (27 i 28 kwietnia) 120 złotych.

Trasa Biegu Nocnego będzie poprowadzona m.in. ulicami Starego Miasta, więc uczestnicy będą mogli poczuć się jak maratończycy, biegnąc „z historią w tle”.

12. Mini Cracovia Maraton

W sobotę 29 kwietnia odbędzie się wiele imprez dla najmłodszych i rodzin. To także dzień z rywalizacją na dystansie 4,2 km w dwunastej edycji Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego. Bieg odbędzie się wokół Błoń o godzinie 14.

W Mini Cracovia Maraton mogą wziąć udział osoby, które do 29 kwietnia ukończą 12 lat (niepełnoletni muszą dostarczyć zgodę opiekuna). Limit zgłoszeń wynosi 3000 osób. Na pokonanie 1/10 dystansu maratońskiego uczestnicy mają 45 minut. Do 14 kwietnia opłata startowa wynosi 25 złotych, a w biurze zawodów (27-29 kwietnia) 50 złotych (pod warunkiem niewyczerpania limitu zgłoszeń).

Pierwsza odsłona Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego miała miejsce podczas piątej edycji Cracovia Maraton, w 2006 roku. Odbywa się dla uczczenia pamięci triumfatora czwartej edycji imprezy, który jako pierwszy – i jedyny dotychczas – Polak wygrał Cracovia Maraton, a dwa tygodnie później tragicznie zginął w wypadku drogowym.

Na wszystkie wydarzenia można zapisać się na zapisy.zis.krakow.pl

12. Cracovia Maraton na Rolkach

Również w sobotę na ulicach Krakowa pojawią się rolkarze, którzy w dwunastej już edycji pokonają dokładnie 42 km 195 m. Po raz pierwszy Cracovia Maraton na Rolkach zorganizowano podczas piątej edycji Cracovia Maraton w 2006 roku. 29 kwietnia o godzinie 15.00 zawodnicy wystartują z deptaka przy Al. 3 Maja. Tam też będzie znajdować się meta. Trasa prowadzi wokół Błoń krakowskich i liczy dwanaście okrążeń. Należy ją pokonać w trzy godziny, czyli do godziny 18.00. W rywalizacji mogą wziąć udział osoby, które do 29 kwietnia ukończą 16 lat. Niepełnoletni muszą posiadać pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych.

Do 14 kwietnia opłata startowa wynosi 30 złotych, a w biurze zawodów (27-29 kwietnia) 80 złotych. Limit startujących wynosi 500 osób.

16. Cracovia Maraton dla Zawodników Niepełnosprawnych

30 kwietnia (start z Rynku Głównego o godzinie 8:58) organizatorzy zapraszają zawodników poruszających się na wózkach typu hand bike, rim push, active wheelchair. Trasa maratonu składa się z dwóch pętli po najpiękniejszej i najstarszej części miasta. Dlatego, mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich zawodników, wózkarze pokonają jedno okrążenie, a dystans ich wyścigu wyniesie około 22 km. Na pokonanie trasy będą mieli trzy godziny.

Zawodnicy biorący udział w wyścigu są zwolnieni z opłaty startowej. Weryfikacja prowadzona będzie w biurze zawodów na podstawie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności.

Na wszystkie wydarzenia można zapisać się na zapisy.zis.krakow.pl

 

 

 

 

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne