Martin Kostal zagra w Wiśle. „Jestem głodny walki w Europie”

Martin Kostal fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

21-letni pomocnik podpisał z krakowianami dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia na kolejny. Jest pierwszym Słowakiem w kadrze Wisły Kraków.

Kostal wywalczył sobie angaż przy Reymonta dzięki testom. Z Wisłą trenował od 27 czerwca i z dobrej strony pokazał się w kilku sparingach. Przeciwko Puszczy Niepołomice asystował przy bramce Zdenka Ondraska. Wisła pozyskała go za darmo. Spartak Trnava nie zaproponował mu nowej umowy i Wisła nie musi za niego zapłacić nawet ekwiwalentu za wyszkolenie.

Nowy piłkarz Wisły zadebiutował w Fortunie Lidze w 2016 roku. W najwyższej klasie rozgrywkowej w ojczyźnie rozegrał 18 spotkań (11 w poprzednim sezonie) i strzelił jednego gola. W poprzednim sezonie zaliczył trzyminutowy epizod w drugiej rundzie kwalifikacji do Ligi Europy. W rozmowie z oficjalną stroną krakowskiego klubu nie ukrywa, że ma apetyt na grę w międzynarodowych rozgrywkach.

– Byłoby świetnie, gdyby nam się to udało! Tym bardziej, że na razie mam za sobą tylko kilka minut w europejskich pucharach. A jestem głodny dalszej walki w Europie – mówi Kostal, który może występować na skrzydle lub pozycji numer 10.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne