ME w siatkówce. 4 palety kartek czekają na Polaków w Krakowie. Z kim zagramy?

Bułgarzy zajęli drugie miejsce w grupie C fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Choć o 20.30 Rosja zagra jeszcze w Tauron Arenie z Hiszpanią, to w grupie C wszystko jest już jasne. Sborna melduje się wśród ćwierćfinalistów, a Bułgaria i Słowenia w środę będą rywalizować w barażach. Z jedną z tych drużyn o awans do 1/4 finału zagra w Krakowie Polska. Wszystko będzie jasne po 22, kiedy Polacy zakończą w Gdańsku mecz z Estonią.

Łatwa wygrana Bułgarii

Jeżeli Polska pokona wieczorem Estonię, to zajmie drugie miejsce w grupie A (wygrała ją bez straty seta reprezentacja Serbii) i w środę o godzinie 20.30 zmierzy w Krakowie o ćwierćfinał z trzecią ekipą grupy C. Tę lokatę zajęli Słoweńcy, którzy w meczu o drugie miejsce i łatwiejszego rywala w fazie play-off, dość łatwo przegrali z Bułgarią 0:3.

Wydawało się, że aktualni wicemistrzowie Europy będą dla Bułgarów trudniejszym rywalem, ale popełnili za dużo błędów. Najbardziej emocjonująca była druga partia, w której na przewagi, do 26, lepsi okazali się podopieczni Plamena Konstantinova. W trzecim secie Słoweńcy nie podjęli już rękawicy i przegrali do 17, psując ostatnią akcję.

Pewny awans z pierwszego miejsca do 1/4 finału ma już Rosja, która o godzinie 20.30 podejmie żegnającą się z polskim turniejem Hiszpanię.

Kraków czeka na Polaków

W Krakowie na razie nie czuć atmosfery mistrzostwo, ale wszystko ma się zmienić od środy i oczekiwanego przyjazdu reprezentacji Polski. Pod Wawelem podopieczni Ferdinando De Giorgiego mają grać do samego końca. Wszyscy wierzą, że jak najdłużej, a najlepiej do niedzielnego finału.

W poniedziałek do Tauron Areny przyjechała samochód z czterema paletami białych i czerwonych karteczek. Z nich kibice tworzą ogromną biało-czerwoną flagę podczas wykonywania hymnu.

Nie licząc wieczornego spotkania Rosji z Hiszpanią, w naszym mieście odbędzie się jeszcze osiem meczów turnieju: dwa fazy play-off (środa), dwa ćwierćfinały (czwartek), półfinały (sobota) i mecze o medale (niedziela).

Słowenia – Bułgaria 0:3 (22:25, 26:28, 17:25)

Wyjściowe składy:

Słowenia: Pajenk, Kozamernik, Sket, Gasparini, Vincic, Urnaut, Kovacić (libero).

Bułgaria: Bratojew, Penczew R. Josifow, Penczew N., Nikołow, Sokołow, Salparow (libero).

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne