ME w siatkówce. Historyczny wyczyn Niemców. O złoto zagrają z Rosjanami

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Krakowska ziemia jest ostatnio bardzo szczęśliwa dla naszych zachodnich sąsiadów. W styczniu 2016 roku Niemcy świętowali w Tauron Arenie Kraków mistrzostwo Europy piłkarzy ręcznych, a w czerwcu na stadionie Cracovii zdobyli złoty medal mistrzostw Europy do lat 21 piłce nożnej. W niedzielę po raz pierwszy w historii ME na podium staną siatkarze tego kraju. W wielkim finale Niemcy zmierzą się z Rosją. O brąz powalczą Serbowie z Belgami.

Choć Polska odpadła z turnieju już w środę, w sobotę w Tauron Arenie Kraków pojawiło się wielu kibiców. Podobnie ma być w niedzielę, bo bilety na najważniejsze spotkania mistrzostw prawie w całości rozeszły się na kilka miesięcy przed początkiem imprezy.

Powrót Niemców

W niedzielę podopieczni włoskiego szkoleniowca Andrei Gianiego zdobędą swój pierwszy medal mistrzostw Europy. Srebro mają zagwarantowane, Rosja wydaje się być poza zasięgiem... Ale sport pisał nie takie historie, więc spokojnie poczekajmy na rozstrzygnięcia. Serbowie długo będą rozpamiętywać półfinał z Niemcami. Najlepsza drużyna grupy A, która w ćwierćfinale bez większych problemów rozprawiła się 3:0 z Bułgarami, zagra tylko o brązowy medal. Po najbardziej emocjonującym meczu tych mistrzostw w finale zameldowali się Niemcy, którzy podnieśli się po dwóch przegranych pierwszych setach i awans zapewnili sobie w tie-breaku.

Stabilna Rosja

Rosjanom, mistrzom Starego Kontynentu z 2013 roku i aż 21-krotnym medalistom tej imprezy, awans przyszedł dużo łatwiej. Kadra Siergieja Szapnikowa od początku pokazuje w Polsce najlepszą siatkówkę. W półfinale Sborna ponownie nie straciła seta i szybko wyeliminowała Belgię, która ma szansę na pierwszy krążek w historii.

Początek meczu o brązowy medal o godzinie 17.30. Wielki finał w Tauron Arenie Kraków trzy godziny później.

Serbia – Niemcy 2:3 (26:24, 25:15, 18:25, 25:27, 13:15)

Rosja – Belgia 3:0 (25:14, 25:17, 25:17)
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne