Mecz siatkarskich gwiazd w Tauron Arenie Kraków. Północ kontra Południe

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Za miesiąc w czyżyńskiej hali odbędą się najważniejsze spotkania Klubowych Mistrzostw Świata. Dzień przed półfinałami, 15 grudnia rozegrany zostanie mecz gwiazd PlusLigi, który wraca po siedmioletniej przerwie.

W Meczu Gwiazd wystąpią drużyny Północy i Południa, które poprowadzi duet szkoleniowców. Do 5 grudnia na stronie www.plusliga.pl trwa głosowanie na meczowe „14” i trenerów ekip. Północ reprezentować będą wybrani siatkarze spośród następujących ekip: Trefl Gdańsk, Espadon Szczecin, Łuczniczka Bydgoszcz, Indykpol AZS Olsztyn, ONICO Warszawa, Cerrad Czarni Radom i Cuprum Lubin. W drużynie Południa wystąpią gracze: Jastrzębskiego Węgla, Asseco Resovii Rzeszów, GKS-u Katowice, Aluronu Virtu Warty Zawiercie, MKS-u Będzin, BBTS-u Bielsko-Biała i Dafi Społem Kielce. W głosowaniu nie wezmą udziału gracze z Bełchatowa i z Kędzierzyna-Koźla, ponieważ obie drużyny walczyć będą o Klubowe Mistrzostwo Świata.

– Nadarzyła się doskonała okazja, by stworzyć wyjątkowe widowisko, bo w Polsce rozgrywane będą Klubowe Mistrzostwa Świata, a my ten czas wykorzystamy na spotkanie z kibicami – mówi Artur Popko, prezes zarządu Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. – W piątek 15 grudnia pokażemy wszystko, co najlepsze w PlusLidze. Zaplanowaliśmy wiele atrakcji, o których będziemy jeszcze informować – dodaje.

Z całego świata

Polska zorganizuje Klubowe Mistrzostwa Świata po raz pierwszy w historii. Faza grupowa odbędzie się w Łodzi i Opolu od 12 do 14 grudnia. W pierwszym mieście spotkają się ZAKSA Kędzierzyn-Kożle (mistrz Polski), Cucine Lube Civitanova (mistrz Włoch), Sada Cruizero Volei z Brazylii (obrońca tytułu, mistrz Ameryki Południowej) i Sarmayeh Bank Volleyball Club z Iranu (mistrz Azji). W łódzkiej grupie zagrają PGE Skra Bełchatów (dzika karta), Zenit Kazań z Rosji (zwycięzca Ligi Mistrzów), Club Ciudad de Bolivar (mistrz Argentyny) i Shanghai Volleyball Club z Chin (dzika karta).

Do półfinałów (16 grudnia) awansują dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Wielki finał zaplanowany jest na 17 grudnia

Sprzedaż biletów prowadzi strona ebilet.pl. Wstęp na dwa mecze grupowe w Hali Okrąglak i Atlas Arenie kosztuje 29, 39, 59, 69 i 129 (bilet premium) złotych. Krakowskie półfinały to wydatek 39, 69, 89, 109 i 139 złotych. Za wstęp na trybuny na mecz o trzecie miejsce i finał trzeba zapłacić 49, 79, 119, 159 i 229 złotych.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne