Memoriał Marka Wróblewskiego dla młodszych i starszych

fot. Materiały prasowe

W niedzielę 15 grudnia odbędzie się czwarta edycja Memoriału Marka Wróblewskiego w tenisie stołowym.

Marek Wróblewski był zasłużony trenerem, działaczem, zawodnikiem i sędzią tenisa stołowego. Zaczynał w Garbarni Kraków (trenował też piłkę nożną), grał później w Nadwiślanie Kraków i wielu nieistniejących już krakowskich klubach. Od 1985 roku w KSOS Kraków jako zawodnik i trener, współzałożyciel sekcji tenisa stołowego, w której działał i wychowywał nowe pokolenia tenisistów stołowych, aż do swojej śmierci 12 listopada 2015 roku.

Ostatnim jego wychowankiem, odnoszącym sukcesy na arenie ogólnopolskiej jest Wojciech Bogacz (obecnie zawodnik II ligowej Bronowianki, piąty kadet podczas OOM w tenisie stołowym w 2019 roku).

Pierwszy turniej odbył się w 18 grudnia 2016. Uczestniczyło w nim 159 zawodników. W kolejnych edycjach liczba uczestników pozostawała na zbliżonym poziomie.

Pingpongiści rywalizują w dziewięciu kategoriach wiekowych: sześciu młodzieżowych dla chłopców i dziewcząt, dwóch przeznaczonych dla weteranów, którzy nie tak dawno rywalizowali z Markiem Wróblewskim przy pingpongowych stołach oraz w turnieju open. Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy jest zawsze głównym organizatorem zawodów.
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne