Memoriał Wagnera. Kanada zmęczyła Rosję przed meczem z Polską

fot. Mariusz Pałczyński MPAimages

W drugim sobotnim meczu Memoriału Huberta Jerzego Wagnera Rosja odniosła kolejne zwycięstwo, ale musiała rozegrać aż pięć setów. Był to drugi tie-break tego dnia w krakowskiej Tauron Arenie. W niedzielę o godzinie 14 Francja zmierzy się z Kanadą, a na zakończenie imprezy zawsze elektryzujący mecz Polska-Rosja (godzina 17.30), który zdecyduje, kto stanie na najwyższym stopniu podium.

Siatkarze Sbornej zlekceważyli Kanadyjczyków, którzy w piątek łatwo ulegli Polsce. Wygrali dwa pierwsze sety i myślami byli już przy niedzieli, ale rywale nie złożyli broni i wyrównali. W piątej partii zwycięzca musiał zdobyć aż 21 punktów.

Rosja – Kanada 3:2 (25:17, 25:22, 22:25, 21:25, 21:19)

Rosja: Wolwicz, Wołkow, Bierieżko, Michajłow, Kurkajew, Kowalew, Wierbow (libero) oraz Sokołow (libero), Poletajew, Butko, Grankin, Rodiczew.

Kanada: Hoag, Blankenau, Sclater, Vigrass, Szwarc, Loeppky, Marshall (libero) oraz Van Berkel, Vernon-Evans, DeRocco.

Tabela po drugim dniu:

1. Polska 2 5 6:2 192:175
2. Rosja 2 5 6:3 213:193
3. Francja 2 1 3:6 197:212
4. Kanada 2 1 2:6 171:193

Po meczu powiedzieli:

John Gordon Perrin, kapitan reprezentacji Kanady:

Imponująca była postawa młodych zawodników, mniej doświadczonych. Podobał mi się ich występ, ich postawa też jest budująca. Rozpoczęli mecz nieco nerwowo, ale później radzili sobie coraz lepiej. Gra w takiej atmosferze, przy takich kibicach, była czymś niesamowitym.

Siergiej Grankin, kapitan reprezentacji Rosji:

To był dobry mecz i niezły sprawdzian dla obu drużyn, ponieważ rozegraliśmy pięciosetowe spotkanie, Najwięcej problemu sprawił nam serwis rywali, bo mieliśmy problem z przyjęciem. Do końca nie było wiadomo, kto wygra to spotkanie. Chciałbym również podziękować kibicom za atmosferę, to było coś niesamowitego

Stephane Antiga, trener reprezentacji Kanady:

Zagraliśmy lepiej niż pierwszego dnia turnieju. Przede wszystkim mieliśmy czas na odpoczynek. Zmobilizowaliśmy się na ten mecz. Jak wiadomo, zmagamy się ze swoimi problemami. Do tego Rosja to trudny i pewny siebie rywal. Jednak byliśmy bardzo blisko zwycięstwa. Mam nadzieję, że uda się utrzymać tę wysoką dyspozycję do mistrzostw świata.

Siergiej Szliapnikow, trener reprezentacji Rosji:

To był ciekawy mecz. Moim celem było sprawdzenie na co było stać moich zawodników. Mam teraz sporo informacji o indywidualnych możliwościach moich zawodników. Wiemy, nad czym teraz pracować z poszczególnymi zawodnikami.

 


comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne