Memoriał Wagnera przez kolejne lata w Krakowie

fot. mat. prasowe organizatora

Miasto i Fundacja Huberta Jerzego Wagnera ogłosiły, że memoriał wybitnego trenera będzie rozgrywany w Tauron Arenie co najmniej do 2021 roku. Za niespełna pięć miesięcy, od  1 do 3 sierpnia będziemy świadkami 17. memoriału.

Memoriał Wagnera po raz pierwszy odbył się w Krakowie pięć lat temu, kilka miesięcy po oddaniu do użytku hali w Czyżynach. Rok później siatkarze odwiedzili Toruń, ale na kolejną edycję wrócili pod Wawel i będą u nas gościć co najmniej do 2021 roku.

– Ojciec, Hubert Jerzy Wagner, zwracał uwagę na szczegóły. Był wręcz upierdliwy. Z organizacji memoriału na pewno byłby zadowolony – mówi jego syn Grzegorz, były siatkarz i reprezentant Polski.

Krzysztof Kowal z Zarządu Infrastruktury Sportowej przypomina, że po memoriałach w 2014 i 2018 roku polscy siatkarze pojechali na mistrzostwa świata i przywieźli z nich złote medale.

– W tym roku pojadą do Gdańska na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich. Liczymy, że pojadą do Tokio, bo Kraków przyniesie szczęście – mówi dyrektor miejskiej jednostki.

W tegorocznej edycji memoriału wezmą udział reprezentacje Polski, Brazylii, Serbii i Finlandii. W biało-czerwonych barwach zadebiutuje Leon, który przyjął polskie obywatelstwo. W sprzedaży są już bilety na spotkania tej imprezy.


comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne